Spotkanie z Adamem Guzem w BookBook Hoża

Przegląd

ADAM GUZ

9. października, piątek, godz. 18:00

Księgarnia BookBook Hoża

Warszawa, ul. Hoża 29/31

Zapraszamy na spotkanie z Adamem Guzem, autorem książki i scenariusza „Banksterzy”, wydanej nakładem Wydawnictwa Mova.

Rozmowę poprowadzi Przemysław Toczek.
Historia, której boją się banki, inspirowana prawdziwymi wydarzeniami powieść o wstrząsającym świecie bankierów bez zasad i dramacie polskich frankowiczów.

Na podstawie książki Adama Guza powstał scenariusz filmu Banksterzy (2020). W produkcji reżyserowanej przez Marcina Ziębińskiego występują m.in.: Katarzyna Zawadzka, Tomasz Karolak, Małgorzata Kożuchowska, Antoni Królikowski, Rafał Zawierucha, Jan Frycz, Magdalena Lamparska, Marcin Bosak i Maciej Nawrocki.

Adam Guz – doradca finansowy, jedna z najbardziej znanych postaci polskiego biznesu. Przez ponad dwadzieścia lat prowadził butik inwestycyjny, zasiadał w zarządach i radach nadzorczych wielu spółek giełdowych. Jest golfowo-brydżowym wicemistrzem Polski. Jako autor zadebiutował w 2017 roku powieścią sensacyjną 9 dołków, czyli jak ukraść spółkę.

Kristof Zorde o książce:

W tego typu literaturze dla czytelnika ważne jest zrozumienie funkcjonowania mechanizmów rynku kapitałowego i skomplikowanych produktów finansowych. Na szczęście książka jest napisana bardzo przystępnym językiem – czuje się, że autor włożył niemały trud w zbeletryzowanie finansowych technikaliów. Dzięki temu dostajemy do rąk dynamiczną opowieść, która trzyma w napięciu aż do samego końca.

Księgarnie BookBook to księgarnie na terenie całej Polski oraz bookbook.pl, gdzie czytelnicy znajdą nowości, bestsellery oraz wyjątkowe oferty promocyjne. W księgarniach miłośnicy książek poznają kilka milionów egzemplarzy od literatury pięknej, poprzez reportaże poradniki, ciekawą ofertę dla najmłodszych i młodych czytelników. Księgarnie Bookbook to także partner wielu inicjatyw wspierających czytelnictwo oraz organizator wydarzeń kulturalnych w swoich księgarniach.

Kategorie: Wydarzenia