STAR TREK – kultowe wydanie ENCYKLOPEDII GWIEZDNEJ FLOTY

Przegląd

Nakładem HarperCollins Polska 14 października br. do sprzedaży trafił „Star Trek. Statki Gwiezdnej Floty od 2294 do przyszłości”. To drugi tom w serii po raz pierwszy w historii przedstawiającej rozwój Gwiezdnej Floty w ujęciu chronologicznym, uwzględniając również mniej ważne jednostki, które mogły umknąć uwadze widza. Ten wyjątkowy przewodnik to publikacja, na którą czekali polscy fani Star Treka. Cykl docelowo będzie bogatym księgozbiorem obejmującym wszystkie statki, jakie pojawiły się w uniwersum Star Trek w minionych latach.

Pierwszy tom omawiał jednostki z seriali STAR TREK: ENTERPRISE, STAR TREK: DISCOVERY oraz z serii oryginalnej. W premierowej książce z9nalazły się szczegółowe opisy statków Gwiezdnej Floty z czasów STAR TREK: NASTĘPNE POKOLENIE, STAR TREK: STACJA KOSMICZNA oraz STAR TREK: VOYAGER, pojazdy latające, które znamy z XXIV wieku, w tym U.S.S. Enterprise NCC-1701-D, U.S.S. Voyager i pierwszego prawdziwego okrętu wojennego Gwiezdnej Floty, jakim był U.S.S. Defiant oraz statków klasy Akira.

Statki opisane w „Star Trek. Statki Gwiezdnej Floty od 2294 do przyszłości” należą do kanonu, pojawiły się (choćby tylko na moment) w jednym z seriali telewizyjnych lub filmów STAR TREK. Wszystkie pochodzą z głównej linii czasowej, nie są brane pod uwagę jednostki, które można ujrzeć w filmach nakręconych po 2009 r. lub w którejś z równoległych rzeczywistości ukazanych w serialach. Nie znalazły się w publikacji również statki, które wystąpiły jedynie w książkach, grach, kalendarzach albo w animowanym serialu STAR TREK. Nie ma również jednostek, które zostały przelotnie wspomniane w dialogach bądź mignęły jako grafiki na ekranach serialowych komputerów. Przedstawione zostały natomiast szczegółowe widoki statków na tle uniwersum oraz ich dokładne rzuty poziome. Każdy opis uzupełnia unikalna grafika. Ilustracje, wykonane komputerowo na podstawie prawdziwych makiet statków wykorzystywanych w serialu, pozwalają ukazać najdrobniejsze szczegóły konstrukcyjne opisywanych maszyn, co jest szczególnie ważne w przypadku statków, które gościły na ekranach jedynie przez chwilę.

Na rynku dostępna jest także pierwsza część encyklopedii poświęcona statkom Gwiezdnej Floty lat 2151-2293 – „Star Trek. Statki Gwiezdnej Floty 2151-2293”. W planach wydawniczych kolejne tomy, które będą dotyczyć konkretnych obszarów geograficznych, jak Kwadrant Delta, lub ras, takich jak Klingoni. Docelowo cykl ma opisywać każdy element uniwersum STAR TREK.


Więcej informacji o książkach na:
https://www.instagram.com/harperkids_polska/
https://www.facebook.com/KsiazkoSfera
http://www.harpercollins.pl/

 

Książki dostępne w sprzedaży tutaj.

 

 

 

O KSIĄŻCE:
Encyklopedia statków Star Trek.
Statki Gwiezdnej Floty od 2294 do przyszłości
Autor: Ben Robinson; Marcus Riley; Matt McAllister
Ilustrator: Fabio Passaro, Ed Giddings, Adam ‘Mojo’ Lebowitz, Robert Bonchune
Tłumaczenie: Klaudyna Cwynar
Oprawa: twarda
Objętość: 240 stron
Format: 220×285
Cena: 119,99
ISBN: 978-83-276-5921-7
Grupa docelowa: 16+

 

—————————————————————————————————————————————————-
HarperCollins Publishers – drugi największy wydawca książek na świecie, z oddziałami w 18 krajach. Od ponad 200 lat dostarcza rozrywki całemu światu, publikując beletrystykę, literaturę faktu, książki kulinarne i wiele innych. Wśród autorów z grupy HarperCollins znajdują się największe nazwiska światowej literatury, takie jak Mark Twain, siostry Brontë, Karol Dickens, Agatha Christie, Harper Lee, J.R.R. Tolkien, Veronica Roth czy Terry Pratchett, a także laureaci nagród literackich: nagrody Nobla, Pulitzera, the National Book Award, the Newbery and Caldecott Medals oraz the Man Booker Prize.

Kategorie: Fantastyka