Nowości książkowe HarperCollins Polska – październik 2020

BASIA
Basia to współczesna, zabawna i mądra przyjaciółka dzieci przedszkolnych. Przygody rezolutnej Basi i jej dowcip pomagają najmłodszym zrozumieć świat, pokazują, jak poradzić sobie w trudnych sytuacjach. Swym humorem rozśmieszają dzieci i dorosłych.
Seria „Basia” to świetna, współczesna literatura dziecięca, dowcipnie zilustrowana, w nowoczesnej oprawie graficznej. Pierwsza na polskim rynku próba wypromowania na szeroką skalę polskiego współczesnego bohatera dziecięcego.
Wyjątkowość tej serii polega na tym, że przedstawia ona realny świat, w którym żyje współczesna rodzina. Basia jak każde dziecko ma mnóstwo pomysłów, jest twórcza, kreatywna, wesoła ale i potrafi się złościć, nie lubi sprzątać, marzy o własnym zwierzątku, bywa zazdrosna o młodsze rodzeństwo. Opowiadania Zofii Staneckiej i ilustracje Marianny Oklejak pozwalają przeżywać sytuacje z którymi spotykamy się na co dzień, w domu, w przedszkolu, czy na zakupach i choć często są to sytuacje trudne, stresujące to dowiadujemy się jak proste mogą być rozwiązania i odpowiedzi. Wystarczą mądrzy rodzice i odrobina humoru by świat każdego przedszkola był bezpieczny i pełen dobrych emocji.

Basia i chorowanie
Autor: Zofia Stanecka
Ilustrator: Marianna Oklejak
Oprawa: twarda
Objętość: 24 strony
Format: 200×250
Cena: 19,99
ISBN: 978-83-276-5893-7
Grupa docelowa: 3-7 lat
Premiera: 14.10.2020

Cała rodzina Basi zachorowała. A najbardziej Basia – na tyle poważnie, że Tata zdecydował, aby zawieźć ją do szpitala. Ale nie taki wilk straszny, jak go malują! Pobyt w szpitalu jest całkiem znośny – szczególnie gdy w odwiedziny przychodzi stryj Grześ, a koleżanka ze szpitalnej sali okazuje się wielbicielką tych samych gier co Basia.

Opowieści Miśka Zdziśka
Autor: Zofia Stanecka
Ilustrator: Marianna Oklejak
Oprawa: flexi
Objętość: 192 strony
Format: 160×200
Cena: 39,99
ISBN: 978-83-276-5894-4
Grupa docelowa: 3-7 lat
Premiera: 14.10.2020

Misiek Zdzisiek to najlepszy kumpel Basi. Jest z nią na dobre i na złe. Ale ten miś w kolorze miodu nie jest zwykłym pluszakiem. Wiedzie życie pełne przygód – czasem zabawnych, czasem mrożących krew w żyłach. Dzielny miś walczy z łóżkowym potworem, ratuje Małpkę, która ciągle wpada w tarapaty, albo odwiedza swoich niedźwiedzich krewniaków w zoo. Czasem sam bywa w opałach. Jednak nigdy nie traci humoru, bo ma wokół siebie prawdziwych przyjaciół. I ukochaną Basię, rzecz jasna!

 

Gwiezdny zegar. Cienista ćma
Autor: Francesca Gibbons
Ilustrator: Chris Riddell
Tłumaczenie: Anna Karina Kosek
Oprawa: miękka
Objętość: 496 stron
Format: 145×215
Cena: 39,99
ISBN: 978-83-276-5571-4
Grupa docelowa: 8-12 lat
Premiera: 14.10.2020

Imogen powinna być milsza dla swojej młodszej siostry Marie. I dla chłopaka mamy. A już na pewno nie powinna przechodzić przez drzwi w drzewie, do których zaprowadziła ją dziwna srebrzysta ćma.
Ale z drugiej strony… Kto zawsze robi to, co powinien?
Imogen i Marie zostają niespodziewanie uwięzione w magicznym królestwie, w którym nikt nie zachowuje się tak, jak powinien. Siostry walczą z czasem, uciekając przed potworami wyłaniającymi się po zmroku i szukając drogi powrotnej do domu. Z pomocą przychodzą im rozpieszczony książę, tańcząca niedźwiedzica, a nawet gwiazdy spoglądające na nie z góry…
„Gwiezdny zegar” to wciągająca, ponadczasowa fantastyczna opowieść napisana w zaskakującym nowym stylu. Pokochacie ją za specyficzny humor i nietuzinkowych bohaterów.

 

 

Nasza paczka i niepodległość.
O sześciu polskich świętach [wznowienie]
Autor: Zofia Stanecka
Ilustrator: Daniel de Latour
Oprawa: flexi
Objętość: 80 stron
Format: 190×230
Cena: 22,99
ISBN: 978-83-276-6125-8
Grupa docelowa: 8-12 lat
Premiera: 28.10.2020

Jacek, Maśka, Jagoda, Wiktor i Malinowski każdą wolną chwilę spędzają w tajnej bazie ukrytej w parku. Wspólnie się bawią, rozmawiają, walczą z wrogim gangiem Maciupków… Ich przezabawne przygody stają się punktem wyjścia do rozmów o ważnych dla każdego z nas datach i istotnych wydarzeniach z historii Polski.
„Nasza Paczka i niepodległość” to nie tylko pełna humoru opowieść o grupie przyjaciół, lecz także sześć opowiadań o polskich świętach narodowych i mnóstwo ciekawostek historycznych.

ART
ART to wyjątkowa seria artystycznie wydanych książek przeznaczonych dla młodego odbiorcy. W ciekawy sposób przekazuje informacje na konkretny, wybrany temat. Rozwija zainteresowania dziecka i pobudza ciekawość świata. Zawsze pięknie, nietuzinkowo ilustrowana sprawi przyjemność zarówno dzieciom, jak i dorosłym kształtując poczucie estetyki.

 

Człekozwierz. Co nas łączy ze zwierzętami?
Autor: Christopher Lloyd
Ilustrator: Mark Ruffle
Tłumaczenie: Mikołaj Golachowski
Oprawa: twarda
Objętość: 48 stron
Format: 245×275
Cena: 39,99
ISBN: 978-83-276-5980-4
Grupa docelowa: 8-12 lat
Premiera: 14.10.2020

Bonobo idą przez las, żeby zobaczyć, jak sobie radzi ich przyjaciel, który poprzedniego dnia wpadł we wnyki, i którego nie udało się uwolnić, choć wszyscy pomagali. Walenie nadają imiona konkretnym osobnikom. Kury różnymi dźwiękami opisują rozmaite życiowe sytuacje. Termity budują miasta z klimatyzacją, mrówki hodują grzyby, które karmią liśćmi… Gdy tylko bliżej przyjrzymy się zwierzętom, okazuje się, że bardzo wiele nas łączy. One też kochają, spiskują, oszukują, boją się i przeżywają żałobę, wiele ma nawet samoświadomość. Pisał o tym już Darwin, który uważał, że różnice między nami, a innymi zwierzętami mają wyłącznie charakter ilościowy, a nie jakościowy. A teraz, z myślą o dzieciach, zajmująco i rzetelnie omawia to Christopher Lloyd, którego poprzednie książki sprzedały się w ponad milionie egzemplarzy na całym świecie. W 13 rozdziałach autor przedstawia różne aspekty zwierzęcych osobowości i działań w zakresie uczuć, inteligencji i życia społecznego. Podaje niesamowite przykłady zwierzęcej komunikacji, współpracy, samoświadomości, miłości, agresji i wielu innych zagadnień, o których tradycyjnie myślimy, że są wyłącznie naszą domeną. Przekonajmy się, że niekoniecznie tak jest.

Świat starożytny w 100 słowach.
Najważniejsze wydarzenia, najsłynniejsze postaci, najciekawsze wynalazki.
Autor: Clive Gifford
Ilustrator: Gosia Herba
Tłumaczenie: Agnieszka Ucińska
Oprawa: twarda
Objętość: 112 stron
Format: 235×290
Cena: 51,99
ISBN: 978-83-276-6010-7
Grupa docelowa: 8-12 lat
Premiera: 14.10.2020

Clife Gifford podjął się trudnej sztuki, by w 100 hasłach zawrzeć najważniejsze zdobycze cywilizacji rozwijających się nad Morzem Śródziemnym przez 3500 lat. Podczas podróży przez antyczny świat daj się zainspirować pomysłowym Egipcjanom, sławnym Grekom i potężnym Rzymianom. Spójrz w przeszłość i odkryj, co zawdzięczamy starożytnym cywilizacjom. Których wynalazków używamy do dziś? Które osoby miały największy wpływ na dziejowe losy? Które wydarzenia trzeba znać?
Książkę zilustrowała znakomita polska ilustratorka Gosia Herba, autorka m.in. nagradzanej w Polsce i na świecie książki “Balonowa 5”.
Spacer po książce: https://www.youtube.com/watch?v=j37_s3X_cOI

Balonowa 5 [dodruk]
Autor: Mikołaj Pasiński
Ilustrator: Gosia Herba
Oprawa: twarda
Objętość: 48 stron
Format: 225×285
Cena: 39,99
ISBN: 978-83-276-6140-1
Grupa docelowa: 3-7 lat
Premiera: 16.10.2019

W kamienicy przy Balonowej 5 naprawdę dużo się dzieje. Słychać dźwięki instrumentów i czyjeś baaardzo głośne chrapanie. Na klatce schodowej unosi się zapach ciasta, ciągle coś stuka, puka, szura i podzwania… Mieszkańcy są różni, każdy ma jakieś hobby. A jednak nikt nikomu nie przeszkadza i wszyscy żyją w zgodzie. Dajcie się zaprosić na sąsiedzką wizytę! Poznajcie mieszkańców tej niezwykłej kamienicy – trochę zwariowanych i ekscentrycznych, ale zawsze radosnych i przyjaznych.

STAR TREK

Encyklopedia statków Star Trek.
Statki Gwiezdnej Floty od 2294 do przyszłości
Autor: Ben Robinson; Marcus Riley; Matt McAllister
Ilustrator: Fabio Passaro, Ed Giddings, Adam ‘Mojo’ Lebowitz,
Robert Bonchune
Tłumaczenie: Klaudyna Cwynar
Oprawa: twarda
Objętość: 240 stron
Format: 220×285
Cena: 119,99
ISBN: 978-83-276-5921-7
Grupa docelowa: 16+
Premiera: 14.10.2020

Ten wyjątkowy przewodnik to publikacja, na którą czekali polscy fani Star Treka. W książce znalazły się szczegółowe opisy statków Gwiezdnej Floty z XXIV wieku, w tym U.S.S. Enterprise NCC-1701-D, U.S.S. Voyager, pierwszego prawdziwego okrętu wojennego Gwiezdnej Floty, jakim był U.S.S. Defiant oraz statków klasy Akira. Ostatni rozdział został poświęcony służącej do podróży w czasie flocie z odległej przyszłości. Każdy opis uzupełnia unikalna grafika. Ilustracje, wykonane komputerowo na podstawie prawdziwych makiet statków wykorzystywanych w serialu, pozwalają ukazać najdrobniejsze szczegóły konstrukcyjne opisywanych maszyn, co jest szczególnie ważne w przypadku statków, które gościły na ekranach jedynie przez chwilę. Na rynku dostępna jest także pierwsza część encyklopedii poświęcona statkom Gwiezdnej Floty lat 2151-2293.

POWER RANGERS

Power Rangers. Rocznik. Fakty, bohaterowie, wyzwania
Autor: opracowanie zbiorowe
Ilustrator: Hasbro
Tłumaczenie: Paulina Zagórska
Oprawa: twarda
Objętość: 72 strony
Format: 216×285
Cena: 32,99
ISBN: 978-83-276-5933-0
Grupa docelowa: 8-12 lat
Premiera: 30.09.2020

Power Rangers Beast Morphers powracają w wielkim stylu! Teraz są jeszcze skuteczniejsi, a to dzięki substancji Morph-X, która wytwarza czystą energię dla całego świata! Ale uwaga, tak silne źródło energii przyciąga również czarne charaktery, którym Power Rangers muszą stawić czoła – Morph-X nie może dostać się w niepowołane ręce. Każdy Ranger ma cząstkę DNA pochodzącą od zwierzęcia, dlatego Czerwony Wojownik jest szybki jak gepard, Niebieski – silny jak goryl, a Żółty – zwinny jak królik. Gdy się zjednoczą, ich moc jest niepowstrzymana! W tej niezwykłej książce znajdziesz fakty na temat swych ulubionych bohaterów, ciekawostki dotyczące serialu i łamigłówki, których rozwiązywanie przyniesie ci wiele satysfakcji!

Power Rangers. Zadania i wyzwania
Autor: opracowanie zbiorowe
Ilustrator: Hasbro
Tłumaczenie: Paulina Zagórska
Oprawa: miękka
Objętość: 32 strony
Format: 216×285
Cena: 26,99
ISBN: 978-83-276-5932-3
Grupa docelowa: 8-12 lat
Premiera: 30.09.2020

Power Rangers Beast Morphers to dzielni wojownicy, którzy zawsze stają w obronie dobra! Ta niezwykła książka będzie nie lada gratką dla fanów serialu o ich niesamowitych przygodach. W środku znajdziesz zadania i łamigłówki o zróżnicowanym poziomie trudności, które zapewnią mnóstwo świetnej zabawy zarówno tym młodszym, jak i trochę starszym miłośnikom Czerwonego Wojownika i jego przyjaciół. Dołączone do książki kolorowe naklejki będą dodatkową atrakcją. Go go Power Rangers!

MINECRAFT
Fenomen gry MINECRAFT nie przestaje zaskakiwać – jej popularność wzrasta nieprzerwanie od 2009 roku, a prawdziwego rozpędu nabrała w 2014 roku, gdy twórca gry, studio Mojang, zostało kupione przez koncern Microsoft.  Niesłabnącym zainteresowaniem cieszą się książki i poradniki dla graczy – dotychczas w Polsce sprzedało się ponad 1 milion egzemplarzy.
W ofercie wydawnictwa HarperCollins Polska dostępne są jedyne na rynku oficjalne poradniki i książki na licencji studia Mojang. Dzięki zawartej w nich wiedzy, fani gry uzyskają bezcenne wskazówki dotyczące funkcjonowania w tym niebezpiecznym, ale fascynującym świecie. Dzięki nim można zostać budowniczym, wojownikiem, a nawet prawdziwym ekspertem!

Minecraft. Zagadka lochów
Autor: Nick Eliopulos
Ilustrator: Luke Flowers, Chris Hill
Tłumaczenie: Anna Hikiert
Oprawa: twarda
Objętość: 144 strony
Format: 148×210
Cena: 29,99
ISBN: 978-83-276-5927-9
Grupa docelowa: 8-12 lat
Premiera: 30.09.2020

Kolejna odsłona przygód Morgana, Ash, Harper, Po i Jodi, czyli piąta część z serii powieści pt. „Kroniki Woodsword”, których akcja toczy się w świecie Minecrafta.
Tym razem przyjaciele niespodziewanie trafiają głęboko pod ziemię i znajdują się w samym środku niezwykłych wydarzeń. Od powodzenia ich misji zależą losy całego świata. Stanowiąc drużynę są pewni, że stawią czoła wszystkiemu, co napotkają w podziemnych lochach. Gdyby jednak tylko wiedzieli, co ich czeka… Gdyby choćby przez chwilę pomyśleli, że zostali zwabieni w niebezpieczną pułapkę… może wtedy inaczej pokierowaliby swoją wyprawą.
Wydanie oficjalne na licencji studia Mojang.

Minecraft. Rocznik 2021
Autor: Dan Whitehead; Thomas McBrien
Ilustrator: Ryan Marsh
Tłumaczenie: Anna Hikiert
Oprawa: twarda
Objętość: 72 strony
Format: 216×285
Cena: 32,99
ISBN: 978-83-276-5889-0
Grupa docelowa: 8-12 lat
Premiera: 30.09.2020

Oto kolejny Rocznik Minecrafta. Przedstawiono w nim wiele ciekawych wydarzeń, które miały miejsce w świecie MInecrafta w ostatnim czasie! Niesamowita przygoda – Minecraft Dungeons – pozwoli poznać Świat Podstawowy w całkiem inny sposób! Podczas eksplorowania przerażających i dziwnych biomów Netheru będzie można zwiedzić i poznać ich nowych mieszkańców. Nowy Rocznik pokazuje też, w jaki sposób Minecraft jest wykorzystywany do przekształcania przestrzeni miejskiej i projektowania jej na nowo! Uczy również, w jaki sposób programować z Minecraftem SZTUCZNĄ INTELIGENCJĘ!


Minecraft. W świecie gry i inne historie
Autor: opracowanie zbiorowe
Ilustrator: opracowanie zbiorowe
Tłumaczenie: Anna Hikiert
Oprawa: pudełko
Objętość: 576 stron
Format: 150×217
Cena: 79,99
ISBN: 978-83-276-5928-6
Grupa docelowa: 8-12 lat
Premiera: 14.10.2020 (14-28.10.2020 wyłączność w EMPIK)

Cztery powieści z serii Kroniki Woodsword w eleganckim prezentowym opakowaniu i miękkiej oprawie. W pudełku znalazły się wydawane wcześniej osobno i bestsellerowe tytuły Minecraft: W świecie gry, Noc nietoperzy, Na głęboką wodę i Mob w maszynie. Nowe wydanie w etui to pomysł na fantastyczny prezent dla doświadczonych fanów gry i dla tych, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę z Minecraftem! Powieści powstały z myślą o czytelnikach w wieku 7+.


Minecraft. Wielka kolekcja kreatywnego budowania
Autor: opracowanie zbiorowe
Ilustrator: Ryan Marsh, Joe McLaren
Tłumaczenie: Anna Hikiert
Oprawa: miękka
Objętość: 64 strony
Format: 216×285
Cena: 64,99
ISBN: 978-83-281-4847-5
Grupa docelowa: 8-12 lat
Premiera: 14.10.2020

Wielka kolekcja kreatywnego budowania to pomysł na prezent zarówno dla wytrawnych fanów Minecrafta, jak i dla tych, którzy rozpoczynają dopiero swoją przygodę z jedną z najpopularniejszych gier wszech czasów. W eleganckim pudełku znalazły się dwa miniprzewodniki pełne praktycznych wskazówek, rad i dobrego humoru. Dzięki nim stworzysz krainę zombie i park rozrywki z prawdziwego zdarzenia! Trzecia książka w zestawie to pełen inspiracji szkicownik, w którym dasz upust swojej twórczej fantazji, rysując, bazgrząc i projektując. Uzupełnieniem kolekcji jest fantastyczny plakat i zawieszka na drzwi.


Minecraft. Niesamowite bazy.
Budowle pobudzające wyobraźnię
Autor: Thomas McBrien
Ilustrator: Ryan Marsh
Tłumaczenie: Anna Hikiert
Oprawa: twarda
Objętość: 96 stron
Format: 300×245
Cena: 39,99
ISBN: 978-83-276-5924-8
Grupa docelowa: 8-12 lat
Premiera: 28.10.2020

Odwiedź legendarne bazy Dwunastki – członków gildii wytrawnych budowniczych, gotowych zaprezentować swoje największe dzieła, w tym m.in. statki powietrzne oraz niezwykłe podwodne siedziby! Poznaj ich najlepsze sztuczki i rady, dzięki którym stworzysz fantastyczne tematyczne bazy, podołasz największym budowlanym wyzwaniom i skonstruujesz skomplikowane mechanizmy z czerwonego kamienia. Ta pełna ciekawych, unikatowych konstrukcji książka pobudzi wyobraźnię zarówno młodszych, jak i starszych fanów Minecrafta.

ROBLOX

Roblox. Rocznik 2021
Autor: opracowanie zbiorowe
Ilustrator: Matthew Burgess
Tłumaczenie: Konrad Mazurek
Oprawa: twarda
Objętość: 72 strony
Format: 216×285
Cena: 32,99
ISBN: 978-83-276-5925-5
Grupa docelowa: 8-12 lat
Premiera: 14.10.2020

Ta książka to propozycja zarówno dla początkujących graczy, jak i tych, którzy przemierzają największą platformę z grami na świecie już od dawna. Pierwsi znajdą tu mnóstwo wskazówek dotyczących tego, jak rozpocząć swoją przygodę z Roblox, jakie gry wybrać na początek, jak grać bezpiecznie na różnych urządzeniach i jak z użytkownika krok po kroku stać się projektantem gier. Bardziej doświadczeni czytelnicy skorzystają z podpowiedzi odnośnie niszowych, mniej znanych, a mimo to wartych wypróbowania tytułów dostępnych na platformie. Oprócz informacji, ciekawostek czy zestawień najpopularniejszych i najciekawszych projektów Roblox w książce znalazły się także zabawne zadania i łamigłówki związane z poszczególnymi typami gier. Świetna zabawa gwarantowana!

MUMINKI

Muminki. WIELKI SŁOWNIK OBRAZKOWY
polsko-angielski
Autor: Päivi Kaataja, Riikka Turkulainen
Ilustrator: Riikka Turkulainen
Tłumaczenie: Marta Stochmiałek
Oprawa: twarda
Objętość: 80 stron
Format: 250×300
Cena: 39,99
ISBN: 978-83-276-6031-2
Grupa docelowa: 3-7 lat
Premiera: 28.10.2020

Pięknie ilustrowany słownik polsko-angielski to zaproszenie do nauki i zabawy z Muminkami – kultowymi bohaterami powieści Tove Jansson. Słownik zawiera podstawowe słownictwo i zwroty w języku polskim i angielskim. Książka ta to doskonały prezent dla przedszkolaków i dzieci rozpoczynających naukę w szkole podstawowej, a także dla ich rodziców, którzy Muminka, Pannę Migotkę czy Małą Mi pamiętają z własnego dzieciństwa. Oglądając kolorowe ilustracje, dzieci poznają bohaterów mieszkających w Dolinie Muminków – ich codzienne zajęcia, rytuały, dowiadują się, co lubią, co ich bawi i czego się boją.
Z Muminkiem i jego przyjaciółmi uczą się, jak w języku angielskim nazywać dni tygodnia, miesiące, pory roku, kolory, kształty czy dźwięki. Poznają litery i cyfry. Powtarzają podstawowe słownictwo i zwroty, dzięki którym będą potrafiły nazywać otaczający je świat, poznawać przyrodę.

BIBLIOTEKA BAJEK
Biblioteka Bajek to wiele godzin wspólnego czytania i doskonałej zabawy z ulubionymi bohaterami. Każdy przedszkolak odnajdzie w tej serii coś dla siebie. Biblioteka bajek to aż̇ 304 strony opowieści o przyjaźni, odwadze i współpracy. Te historie nie tylko wzruszą i rozbawią, ale też ukołyszą do snu twoje dziecko. Wraz z ulubionymi bohaterami twoje dziecko przeżyje wspaniałą przygodę̨ i pokocha wspólne czytanie.

Tomek i przyjaciele. Biblioteka Bajek
Autor: Beata Żmichowska
Ilustrator: Mattel
Oprawa: flexi
Objętość: 304 strony
Format: 200×223
Cena: 44,99
ISBN: 978-83-276-5879-1
Grupa docelowa: 3-7 lat
Premiera: 14.10.2020

Na wyspie Sodor Tomek czuje się jak w domu – doskonale zna tu każdą stację, wiadukt czy bocznicę. Ale czasem lokomotywa numer jeden pracuje w bardzo odległych zakątkach świata, gdzie poznaje nowych przyjaciół. Czy wiesz, że w Indiach dzielny parowóz pomagał chronić tygrysy? Z kolei w dalekiej Australii podczas pożaru ratował koale, a w Chinach widział… ogromnego smoka! Chcesz poznać te i inne przygody? Otwórz tę książkę i ruszaj w niezwykłą podróż z Tomkiem i jego przyjaciółmi! W tym tomie znalazło się 18 nowych, niepublikowanych dotąd opowiadań napisanych na podstawie odcinków uwielbianego przez dzieci serialu.

 

Disney. Biblioteka Bajek o zwierzętach
Autor: opracowanie zbiorowe
Ilustrator: Disney Storybook Art Team
Tłumaczenie: Dorota Radzimińska
Oprawa: flexi
Objętość: 304 strony
Format: 200×223
Cena: 44,99
ISBN: 978-83-281-4813-0
Grupa docelowa: 3-7 lat
Premiera: 14.10.2020

Kolekcja osiemnastu opowiadań o przygodach najbardziej znanych i lubianych Disneyowskich zwierzaków. Pua i Heihei wyruszają na poszukiwanie idealnego podarunku, a Kopciuszek próbuje odnaleźć złośliwego kocura Lucyfera. Simba i Nala z kolei rozglądają się za najlepszym miejscem na bazę, a Figaro postanawia… uciec z domu. Co z tego wszystkiego wyniknie? Biblioteka bajek o zwierzakach i ich perypetiach to świetny prezent dla całej rodziny!

Disney Księżniczka. Biblioteka Bajek
Autor: opracowanie zbiorowe
Ilustrator: Disney Storybook Art Team
Tłumaczenie: Klaudyna Cwynar
Oprawa: flexi
Objętość: 304 strony
Format: 200×223
Cena: 44,99
ISBN: 978-83-281-4814-7
Grupa docelowa: 3-7 lat
Premiera: 14.10.2020

Kolekcja osiemnastu królewskich opowiadań o odważnych i dobrych księżniczkach Disneya. Przeczytaj o tym, jak dzielnie pokonują trudności, kierując się zarówno rozumem, jak i sercem! Dołącz do Belli, która wymyśla wraz z przyjaciółmi wyjątkową baśń, przekonaj się, jak Śnieżka skłoniła do snu swych siedmiu małych towarzyszy i odkryj sekret Grety – nowej myszki w pałacu Kopciuszka. Biblioteka bajek o przygodach księżniczek to doskonały prezent dla całej rodziny!

OPOWIEŚCI Z DRESZCZYKIEM
Seria powieści z dreszczykiem dla dzieci, które uwielbiają się bać, a także dla tych, które chcą raz na zawsze poradzić sobie ze swoim strachem! Każda historia dobrze się kończy, a wynikający z niej morał będzie punktem wyjścia do intrygujących rozmów z kilkulatkiem. Fantastyczna, świecąca w ciemności, a przy tym bezpieczna dla dziecka okładka to dodatkowy atut książki!

Straszne historie Maszy. Opowieści z dreszczykiem
Autor: Beata Żmichowska
Ilustrator: Animaccord
Oprawa: twarda
Objętość: 128 stron
Format: 185×235
Cena: 34,99
ISBN: 978-83-276-5922-4
Grupa docelowa: 3-7 lat
Premiera: 30.09.2020

9 uroczych (i tylko trochę strasznych) opowieści napisanych na podstawie serialu. „Straszne historie Maszy” to propozycja dla maluchów, które lubią się bać, a także dla tych, które chcą raz na zawsze poradzić sobie ze swoim strachem! Każda opowieść, której narratorką jest Masza, w zabawny, lekki i mądry sposób mówi o codziennych dziecięcych lękach. Bohaterowie boją się ciemności, wody, owadów albo koszmarnych snów i krok po kroku uczą się oswajać swoje obawy.

Disney. Opowieści z dreszczykiem
Autor: opracowanie zbiorowe
Ilustrator: Disney Storybook Art Team
Tłumaczenie: Regina Mościcka
Oprawa: twarda
Objętość: 128 stron
Format: 185×235
Cena: 34,99
ISBN: 978-83-276-5861-6
Grupa docelowa: 3-7 lat
Premiera: 30.09.2020

8 opowieści z dreszczykiem dla dzieci, które uwielbiają się bać! Przekonaj się, co takiego przestraszyło groźną Królową Kier i dlaczego Kapitan Hak, który do tej pory bał się tylko jednego krokodyla, drży na samą myśl o pewnej dziwnej klątwie. Sprawdź, czy miły i pomocny Kubuś może na jedną noc zamienić się we Franken-Misia, i kto pojawi się w środku burzowej nocy w domu Myszki Miki. Zawarte w tej książce urocze (i tylko trochę straszne) historie z najbardziej znanymi bohaterami bajek Disneya w rolach głównych to propozycja dla dzieci, które uwielbiają się bać!

NAJPIĘKNIEJSZE OPOWIEŚCI
Seria ta to zbiory krótkich opowiadań, w sam raz jako świetny pomysł na wieczorną lekturę albo miły początek dnia! Dzięki tym książkom starsi czytelnicy przypomną sobie historie z dzieciństwa, a młodsi po raz pierwszy będą mieli okazje odkryć perypetie znanych na całym świecie bohaterów, a przy okazji – spróbować swoich sił w samodzielnym czytaniu!


Disney Księżniczka. Najpiękniejsze opowieści
Autor: opracowanie zbiorowe
Ilustrator: Disney Storybook Art Team, Denise Shimabukuro,
Jordi Municio-Planas
Tłumaczenie: Dorota Radzimińska, Regina Mościcka
Oprawa: flexi
Objętość: 192 strony
Format: 140×190
Cena: 24,99
ISBN: 978-83-276-5907-1
Grupa docelowa: 3-7 lat
Premiera: 14.10.2020

Dwanaście opowiadań o przygodach Disneyowskich księżniczek: Ariel, Aurory, Pocahontas, Mulan, Śnieżki, Śpiąca Królewny, Belli, Tiany, Vaiany, Roszpunki, Meridy i Kopciuszka. Żadnej z tych historii nie znajdziesz na ekranie! Przeczytaj o tym, jak Dżasmina stara się odrestaurować pogrążony w ruinie rynek Agrabahu, a Mulan próbuje swych sił w wyścigu Smoczych Łodzi. Bella udaje się z nowo poznaną podróżniczką w fascynujący lot balonem, a mała Aurora stawia pierwsze kroki na deskach teatru i… dokonuje zaskakującej zamiany ról.

Disney klasyka. Najpiękniejsze opowieści
Autor: opracowanie zbiorowe
Ilustrator: Disney Storybook Art Team
Tłumaczenie: Regina Mościcka, Małgorzata Fabianowska,
Bartłomiej Nawrocki
Oprawa: flexi
Objętość: 192 strony
Format: 140×190
Cena: 24,99
ISBN: 978-83-276-5906-4
Grupa docelowa: 3-7 lat
Premiera: 14.10.2020

Osiem klasycznych, ponadczasowych opowiadań opartych na najsłynniejszych filmach animowanych Disneya: Pinokio, Alicja w Krainie Czarów, Piotruś Pan, Dumbo, Król Lew, Zakochany kundel, Bambi i Księga Dżungli.
Dzięki tej książce starsi czytelnicy będą mieli okazję przypomnieć sobie, co się przydarzyło drewnianemu pajacykowi, który bardzo chciał być chłopcem, i pewnej dziewczynce, która niebacznie wyruszyła w pogoń za Białym Królikiem. Z łezką w oku powrócą do opowieści o latającym słoniątku Dumbo i o parze psiaków, których połączyła wyjątkowa miłość. Młodsi po raz pierwszy będą mieli okazje odkryć perypetie znanych na całym świecie bohaterów, a przy okazji – spróbować swoich sił w samodzielnym czytaniu!

ZŁOTA KSIĘGA BAJEK
Złota Księga Bajek to złoty skarbiec ponadczasowych opowieści. Każdy tom to mnóstwo czytania na wiele wspólnych wieczorów. A także może zainspirować do ważnych rozmów z dzieckiem. To elegancka seria, w której tytuły na okładkach są napisane złotymi literami i ozdobione złotymi ornamentami. Dodatkowo atutem jest bardzo poręczny format. Całość sprawia, że te książki są idealne na prezent, a także mogą być ozdobą domowej biblioteczki.
W skład serii Złota księga bajek wchodzi wiele innych tomów poświęconych ukochanym bohaterom bajek dziecięcych, np. Bob Budowniczy, Masza i Niedźwiedź, Kucyk Pony czy kolekcja opowiadań z najpiękniejszych filmów Disneya. Aż chce się mieć całą serię w swoim domu!

 


Kot-o-ciaki. Złota księga bajek
Autor: opracowanie zbiorowe
Ilustrator: CTC Network JSC
Oprawa: flexi
Objętość: 320 stron
Format: 148×210
Cena: 39,99
ISBN: 978-83-281-4718-8
Grupa docelowa: 3-7 lat
Premiera: 14.10.2020

Zbiór 13 zabawnych opowieści o przygodach Kotociaków – trójki sympatycznych kotków znanych z kreskówki. Opowiadania zostały napisane na podstawie odcinków, a w każdym z nich bohaterowie przeżywają nowe, fantastyczne przygody. Przekonaj się, co dostał na urodziny Tatuś i kto w rodzinie kotociaków boi się latać samolotem. Stań oko w oko z kocimi kosmitami, weź udział w kocim konkursie piękności i pomóż przyjaciołom nakręcić film o… wielorybie. Każde z tych opowiadań to punkt wyjścia do wspólnej zabawy i rozmowy z dzieckiem.

Opowieści ze świata pociągów.
Robot Trains. Złota księga bajek
Autor: Beata Żmichowska
Ilustrator: CJENM Corp
Oprawa: flexi
Objętość: 320 stron
Format: 148×210
Cena: 39,99
ISBN: 978-83-281-4719-5
Grupa docelowa: 3-7 lat
Premiera: 14.10.2020

Zbiór 13 zabawnych opowieści o perypetiach członków Stalowego Patrolu – nieustraszonych robotów-pociągów znanych z kreskówki. Opowiadania zostały napisane na podstawie odcinków drugiego sezonu kreskówki, a w każdym z nich bohaterowie przeżywają nowe, fantastyczne przygody. Weź udział w trudnej i niebezpiecznej akcji ratunkowej z Kayem, Alfem i Wiktorem, a potem zaprojektuj z Genie nowe, niesamowite moduły dla członków ekipy. Przekonaj się też, jaką moc posiada urocza Maxie, pomóż tropić rekiny w parku wodnym i sprawdź, czy Duke potrafi czasem być… miły i pomocny! Każde z tych opowiadań to punkt wyjścia do wspólnej zabawy i rozmowy z dzieckiem.

MOJA PIERWSZA BIBLIOTECZKA
4 przesympatyczne kartonowe książeczki w pięknym etui to dobry pomysł na prezent dla kilkulatka. Dzięki niewielkim rozmiarom książeczek kilkulatek może je z dumą “czytać” samodzielnie, oglądać bez końca i zabrać ze sobą na spacer, w podróż albo… do łóżeczka! Kartonowe strony nie brudzą się łatwo, są wytrzymałe i odporne na najróżniejsze dziecięce pomysły!

 

Bing. Pora spać. Moja pierwsza biblioteczka
Autor: opracowanie zbiorowe
Ilustrator: Acamar
Tłumaczenie: Beata Żmichowska
Oprawa: kartonowa
Objętość: 40 stron
Format: 120×120
Cena: 34,99
ISBN: 978-83-276-6115-9
Grupa docelowa: 3-7 lat
Premiera: 28.10.2020

Każda książeczka jest poświęcona innej wieczornej czynności – Bing się kąpie, kładzie się do łóżeczka, słucha bajki, którą czyta mu Flop, a na koniec – mówi dobranoc całemu światu. Te urocze rytuały pomogą zasnąć nie tylko króliczkowi, ale i czytelnikowi!