Historie dla dziewczyn i chłopców, którzy chcą uratować świat

Przegląd

Do księgarń trafiła nowa książka dla dzieci Wydawnictwa BIS: „Historie dla dziewczyn i chłopców, którzy chcą uratować świat”

Carola Benedetto, Luciana Ciliento

„Historie dla dziewczyn i chłopców, którzy chcą uratować świat”

Ilustracje Roberta Maddalena Bireau; ISBN 978-83-7551-677-7; oprawa twarda format 16,5 x 23,5 cm; cena detaliczna 44,90 zł

Co łączy gwiazdy filmowe Emmę Watson i Leonarda DiCaprio, laureatkę Pokojowej Nagrody Nobla Wangari Maathai, wielokrotnie nagradzanego fotografa Sabastião Salgado, zdeterminowaną szwedzką aktywistkę Gretę Thunberg i lokalnych aktywistów w rozmaitych rejonach świata?

Każda z tych osób w pewnym momencie swego życia dostrzegła, jak człowiek niszczy środowisko, i zrozumiała, że należy uczynić wszystko, aby ratować świat. Miłość do Ziemi i poczucie wspólnoty ze wszystkimi istotami kazały im podjąć w codziennym działaniu misję walki o ochronę środowiska. Każde z nich zaangażowało się na swój sposób, ale wszyscy stanęli w pierwszym szeregu z konkretnymi inicjatywami, które miały i będą mieć duże znaczenie.

Siedemnaścioro bohaterów przedstawionych w szesnastu opowieściach, które niosą niezwykle ważne przesłanie: nigdy nie jest się zbyt małym, żeby móc zmieniać świat.

Tagi: BIS