Nauczanie i Bóbr w tym roku wyjątkowo na odległość

Nauczanie i Bóbr w tym roku wyjątkowo na odległość

Przegląd

Sytuacja w kraju pokazuje, że e-learning i inne nowoczesne rozwiązania w edukacji mogą już za chwilę stać się jedynymi narzędziami, jakie zostaną w rękach nauczycieli. Nowe obostrzenia, stopniowe zamykanie szkół. Czy czeka nas powtórka z sytuacji z początku roku?

Firma Learnetic z Gdańska pokazuje, że edukacja na odległość może być łatwa, skuteczna i co najważniejsze bezpieczna.

Narzędzia i materiały do edukacji zdalnej i hybrydowej

Stworzony przez firmę Learnetic portal Dzwonek.pl to jedyna na polskim rynku platforma oferująca komplet całkowicie bezpłatnych narzędzi pozwalających na pracę zdalną placówki, a do tego sprawdza się zarówno w stacjonarnym, jak i zdalnym i hybrydowym trybie nauczania. Wyjątkowe możliwości platformy doceniło wielu nauczycieli, a swoje konta na tym portalu założyło już ponad 60% wszystkich szkół w Polsce!

Jak to działa?

W ramach licznych funkcji Dzwonek.pl umożliwia pełne odwzorowanie i bezpieczne zarządzanie strukturą szkoły, uwzględniając poszczególne klasy, przedmioty szkolne oraz wychowawstwo, a także pozwala przypisać użytkownikom rolę ucznia, nauczyciela lub rodzica.

Platforma Dzwonek.pl to także obszerny zbiór interaktywnych materiałów edukacyjnych od różnych wydawców dla wszystkich etapów szkolnych, a także zasoby do nauki języków obcych. Na platformie swoje e-podręczniki proponują oficyny np. MAC Edukacja, Klett Polska, Pons, firmy edukacyjne np. Moje Bambino, a także instytucje oświatowe, takie jak ODN Poznań czy fundacja Sztuka Uczenia.

Najważniejszą funkcjonalnością platformy w przypadku edukacji na odległość lub hybrydowej jest jednak zlecanie uczniom zadań. Nauczyciele mogą w łatwy sposób zlecać zadania uczniom w oparciu o bibliotekę edukacyjnych materiałów interaktywnych dostępnych na platformie, a także z wykorzystaniem własnych zasobów i plików. Co więcej nauczyciele mogą następnie w precyzyjny sposób monitorować wyniki oraz stan wiedzy wszystkich swoich uczniów, otrzymując informację zwrotną w postaci automatycznie generowanych raportów.

Szkoły szukające rozwiązań, które sprawdzą się zarówno w pracy stacjonarnej, jak i pozwolą na skuteczną i bezpieczną edukację zdalną, zapraszamy na stronę www.zdalnelekcje.pl.

Konkurs Bóbr, jak i Kangur, w tym roku na odległość

Największy bezpłatny Konkurs Informatyczny Bóbr organizowany jak co roku na platformie Dzwonek.pl również doczekał się w tegorocznej edycji dużej zmiany. Biorąc pod uwagę okoliczności, uczniowie będą mogli rozwiązywać zadania zarówno tradycyjnie w szkole, jak i w domu – w zależności od tego, czy dana placówka pozostanie otwarta, czy też przejdzie na nauczanie zdalne. W ten sposób organizatorzy oraz partner technologiczny konkursu firma Learnetic chcą umożliwić udział każdemu uczniowi – niezależnie od okoliczności.

Tegoroczna edycja Konkursu Bóbr została objęta honorowym patronatem Ministra Edukacji Narodowej. Uczniowie do rozwiązywania zadań przystąpią już 9 listopada. Rejestracja do konkursu jest wciąż otwarta, dlatego gorąco zachęcamy do zapisów szkoły i uczniów wszystkich klas podstawowych oraz ponadpodstawowych. Więcej informacji na stronie www.bobr.edu.pl.

 

Kategorie: Wydarzenia
Tagi: Learnetic