Jesienne nowości – Wydawnictwo Adamada

Jesienne nowości – Wydawnictwo Adamada

Przegląd

Co nowego tej jesieni?

Na początek kontynuacja naszego absolutnego hitu czyli Moje pierwsze memo. Kolory (wraz z nią dodruk Moje pierwsze memo. Zwierzęta). Jedyne na rynku memo w formie książki.

Do wspólnego czytania z przedszkolakami polecamy dwie mądre i pięknie zilustrowane książki – Mama w galopie i Kury, czyli krótka historia o wspólnocie. Pierwsza w zabawny sposób pokazuje dzieciom, jak trudne bywa życie mam, które we współczesnym świecie, łącząc kilka ról społecznych, narażone są na pośpiech.

     

Książka o kurach w prosty czytelny sposób obrazuje, na czym polegają demokratyczne wybory, co to znaczy „głosować” i dlaczego różnorodność powinna być akceptowana i doceniona w każdej wspólnocie. Dzięki takim publikacjom dzieci mają szansę wcześnie rozpocząć edukację obywatelską. Może dzięki temu będą świadomymi wyborcami w dorosłym życiu.

Dla fanów Ariola przygotowaliśmy 7 część przygód tego zwariowanego osiołka i jego zakręconych przyjaciół. Pies zawodowiec, to kolejna dawka znakomitego humoru oraz szkolnych perypetii, bliskich każdemu urwisowi z podstawówki.

Dla starszych czytelników, przygotowaliśmy podróż do krainy fantazji. Jonatan i Biały Kruk to przepełniona aurą tajemniczości i grozą pełna przygód opowieść o kształtowaniu charakteru, przyjaźni i wyborach aksjologicznych. Autorem książki jest uznany autor książek dla dzieci i młodzieży, scenarzysta programów dla dzieci (Tik-tak, Ciuchcia) Andrzej Marek Grabowski.

Na koniec dwie nasze najważniejsze premiery. Najważniejsze bo wspólnie wypracowane z autorami od pomysłu aż do realizacji.

Pierwsza z nich to książka współzałożycielki Komitetu Ochrony Praw Dziecka, polskiej polityk, ale przede wszystkim psycholożki z wieloletnim doświadczeniem – Mirosławy Kątnej – Smaki dzieciństwa. Autorka opowiada – jak sama pisze – prawdziwe historie dzieci, które w różny sposób doświadczyły cierpienia – w rodzinie, w szkole, wśród rówieśników. Pomaga zrozumieć zachowania dzieci, uczula i uwrażliwia na sygnały, które wysyłają. Kluczową kwestią jest jednak komentarz psychologa – objaśnia postawi i zachowania dzieci i podpowiada, na co zwrócić uwagę i jak z dzieckiem rozmawiać. Wstęp do książki napisał Mariusz Szczygieł a książkę rekomendują znamienite postacie z polskiego życia publicznego (m.in. Rzecznik Praw Obywatelskich Adam Bodnar, posłanka na sejm RP i legenda Solidarności Henryka Krzywonos – Strycharska czy Przewodniczący Kapituły Orderu Uśmiechu Marek Michalak

Druga to napisana przez braci bliźniaków Pawła i Piotr Sitkiewiczów książka Bliźnięta, która odpowiada na wszystkie pytania dotyczące bliźniąt. Dlaczego czasami, są identyczni a czasami różni? Czy potrafią czytać w swoich myślach? Pokazuje bliźnięta w filmach, książkach czy wśród zwierząt. Mnóstwo ciekawostek, wiedzy i dobrego humoru. A na deser fantastyczne ilustracje Patryka Mogilnickiego, jednego z najzdolniejszych polskich ilustratorów, dla którego to dopiero druga przygoda z książką dziecięcą.

 

 

Tagi: Adamada