Rozpoczęła się III edycja konkursu „#cojaczytam”!

Rozpoczęła się III edycja konkursu „#cojaczytam”!

Przegląd

Już po raz trzeci Fundacja Nowoczesna Polska zaprasza uczniów, nauczycieli, wychowawców i bibliotekarzy do wzięcia udziału w konkursie #cojaczytam! Przyjmowanie zgłoszeń do konkursu rozpoczął się  14 września.

Zgłoszenie do konkursu polega na przesłaniu gotowej pracy konkursowej oraz danych uczestników. Prace konkursowe przyjmowane są do 16 listopada do godz. 23:59.

Konkurs skierowany jest do osób w wieku 9-19 lat będących uczniami jednej szkoły lub innej placówki oświatowej bądź czytelnikami jednej biblioteki. Zadanie konkursowe polega na przygotowaniu kampanii w atrakcyjny sposób promującej czytelnictwo w najbliższym otoczeniu.

W związku z panującą epidemią organizatorzy zachęcają, aby działania konkursowe przenieść do Internetu i wykorzystać właściwie nieograniczone możliwości nowych technologii, które w XXI wieku są tak samo skuteczne w promowaniu czytelnictwa, jak spotkania osobiste.  Organizować można na przykład spotkania czytelnicze online, nagrywać podcasty, organizować konkursy na najciekawsze zdjęcie z książką itd. Bez wychodzenia z domu również można w ciekawy sposób promować czytelnictwo, a być może przy okazji posiąść nowe umiejętności związane z wykorzystanie nowych technologii i internetu.

Szczegóły dotyczące konkursu znajdują się na stronie internetowej Wolnych Lektur.

Wszelkie pytania można kierować pod adres konkurs@nowoczesnapolska.org.pl.

Kategorie: Wydarzenia
Tagi: #cojaczytam?