Rachael Allen. Systematyka miłości

Przegląd

Romans Young Adult, magnetyczna opowieść o rozwijającym się
przez sześć lat uczuciu i próbą uporządkowania emocji
w formie wykresu.

Systematyka miłości

Rachael Allen

Tłumaczenie: Ewa Bobocińska

Wiek: 14+
Premiera: 8 lipca
Kategoria: romans Young Adult
Tytuł oryginalny: A Taxonomy of Love
ISBN: 978-83-7686-906-3
Format: ebook
Liczba stron: ok. 230
Cena: 29,90

Spencer cierpiący na zespół Tourette’a tworzy „systematykę miłości”, chcąc usystematyzować emocje, które odczuwa

Zabawna i wzruszająca powieść, przywodząca na myśl „Kiedy Harry poznał Sally” i bestsellerowy „Jeden dzień” Davida Nichollsa

Gdy Spencer spotyka po raz pierwszy Hope latem przed siódmą klasą, jest to uczucie od pierwszego wejrzenia. Szybko się zaprzyjaźniają, a chłopak odnajduje bratnią duszę po latach bycia wyśmiewanym z powodu syndromu Tourette’a, na który cierpi.
Ale upływający czas (powieść zaczyna się, gdy bohaterowie mają trzynaście lat, a kończy, gdy są dziewiętnastolatkami), wojny między rodzeństwem, rodzinne tragedie, nowe związki i złamane serca sprawiają, że ta dwójka czasem jest bliżej, a czasem dalej od siebie. Spencer, domorosły naukowiec, stara się to wszystko uporządkować w swojej głowie, tworząc „systematykę uczuć” – tak, jak zwierzęta i rośliny można rozpisać z podziałem na królestwo, typ, gromadę, rząd itd.., chłopak wierzy, że podobnie może usystematyzować to, co rozgrywa się w jego sercu i głowie. Oczywiście – nie jest to możliwe i ostatecznie Spencer orientuje się, że życie trudno jest w prosty sposób zafiszkować w odpowiednich szufladach, ale to jest właśnie w nim tak fascynujące.

 

Rachael Allen jest autorką książek z gatunku Young Adults i laureatką nagrody Georgia Young Adult Author of the Year. Mieszka w Atlancie z mężem i dwójką dzieci. Pracuje nad doktoratem z neuropsychologii.
Można ją znaleźć na http://rachaelallenwrites.blogspot.com/
https://twitter.com/rachael_allen

 

 

Kategorie: Literatura