Pełny program tegorocznej edycji Big Book Festival

Pełny program tegorocznej edycji Big Book Festival

Przegląd

LITERACKIE ŚWIĘTO W DWÓCH WYMIARACH!

Ósmy międzynarodowy Duży Festiwal Czytania potrwa od 28 do 30 sierpnia. We wszystkich wydarzeniach będzie można uczestniczyć na miejscu, na Starym Mokotowie w Warszawie. Większość można będzie również obejrzeć w transmisji on-line.

Big Book Festival 2020 odbędzie się pod hasłem CZYSTA MIŁOŚĆ # PURE LOVE. To święto książki i czytania jako wielkiej i łagodnej siły miłości. Literatura nie krzywdzi – otwiera, łączy, zachwyca. Festiwal potrwa 3 dni. Na program złoży się 36 wyjątkowych wydarzeń – rozmów, zabaw, performansów. W tym:

7 niepowtarzalnych produkcji specjalnych, m.in.:
Dwa spektakle czytane z muzyką na żywo i z udziałem znakomitych aktorów. Maria Peszek wcieli się w rolę piętnastoletniego Christophera Boone’a – autystycznego chłopca i domorosłego detektywa z niezwykłej powieści Marka Haddona „Dziwny przypadek psa nocną porą”. Agnieszka Grochowska i Stanisław Cywka przedstawią historię niemożliwego z pozoru uczucia z głośnej powieści „Lektor” Bernharda Schlinka.
Jeden spektakl improwizowany na motywach „Summa technologiae” – tekstu uchodzącego za najtrudniejsze dzieło Stanisława Lema wykona zespół Resortu Komedii.
Jedna opowieść połączona z koncertem – o międzywojennej Warszawie jako kosmopolitycznej centrali muzyki rozrywkowej opowie pianista i śpiewak Noam Zylberberg, który zagra z akompaniatorami.

10 intrygujących premier książkowych. Wśród autorów:
Ałbena Grabowska, Aleksandra Lipczak, Robert Małecki, Anne Applebaum, Paweł Potoroczyn, Maja Wolny, Jakub Małecki, Krzysztof Varga, Magdalena Parys, Anna Dziewit-Meller. Ze wszystkimi będzie można spotkać się na festiwalu osobiście.

8 poruszających rozmów inspirowanych literaturą, m.in.:
„Sceny z życia rodzinnego” czyli Mikołaj Grynberg i Mikołaj Łoziński mówią o powieściach inspirowanych historiami swych rodzin.
„Nie ma mamy, nie ma taty” czyli o sposobach przeżywania żałoby dyskutują Inga Iwasiów i Mira Marcinów.
„Faceci po przejściach” czyli o tym, czego muzycy szukają pośród liter. Opowiadają mistrzowie nut i świeżo upieczeni powieściopisarze Ten Typ Mes i Tomasz Organek.

Jeden Duży Targ Księgarni Społecznej, czyli festiwalowy klasyk – setki tytułów z drugiej ręki do kupienia za 5 lub 10 złotych. Nowości i białe kruki. Każdy zakup to cegiełka – dochód z Targu wspiera Big Book Festival.

Jedno Studio Big Book Festival, czyli gorące relacje wideo zza kulis festiwalu na Facebooku Big Book Festival w sobotę i niedzielę przed każdym wydarzeniem. Rozmowy z gośćmi i uczestnikami festiwalu poprowadzą Anna Sańczuk i Justyna Dżbik-Kluge.

Wszystkie festiwalowe wydarzenia odbywać się będą z udziałem limitowanej publiczności, w trzech festiwalowych lokalizacjach na Starym Mokotowie: Big Book Cafe, centrum edukacji literackiej przy Dąbrowskiego 81, Centrum Łowicka przy Łowickiej 21 oraz Domu i Muzeum Władysława Broniewskiego przy Dąbrowskiego 51.

Spotkania z autorami i dyskusje będą również transmitowane on-line na stronie https://bigbookfestival.pl oraz na www.youtube.pl/bigbookfestival. Wydarzenia teatralne obejrzeć można jedynie na miejscu. Na spektakl otwarcia Bloki mówią # Wersja 2020 i spektakl ZAPACH MĘŻCZYZNY. MAŁY TEATR obowiązują bilety [Bilety24, Going].
Wstęp na wszystkie pozostałe wydarzenia jest wolny.

Big Book Festival powstał w 2013 r. Jest wydarzeniem społecznym i jedynym międzynarodowym festiwalem tak dużej rangi tworzonym w Polsce samodzielnie przez małą organizację samorządową.

Pełny program Big Book Festival 2020 jest już na stronie https://bigbookfestival.pl

 

Kategorie: Wydarzenia