Big Book Festival – odsłaniamy pierwsze wydarzenia Festiwalu 2020

Big Book Festival – odsłaniamy pierwsze wydarzenia Festiwalu 2020

Przegląd

Ósmy międzynarodowy Duży Festiwal Czytania na otwarcie pokaże widowisko BLOKI MÓWIĄ # WERSJA 2020. W betonowej scenerii zabrzmią głosy pisarzy i muzyka miasta!

Na trzy festiwalowe dni, od 28 do 30 sierpnia, Stary Mokotów w Warszawie stanie się tętniącą życiem przestrzenią – strefą bliskich spotkań z literaturą i okazją do jej przeżywania na wiele niezwykłych sposobów. Na początek niepowtarzalne wydarzenie z udziałem aktorów, muzyków i… architektury. Miejscem akcji i żywą scenerią otwarcia festiwalu tym razem będzie przestrzeń miejska i budynek przy ul. Dąbrowskiego 81, należący do pierwszej powojennej wspólnoty mieszkaniowej w stolicy. Na co dzień działa tam Big Book Cafe. Multimedialne widowisko BLOKI MÓWIĄ # WERSJA 2020 rozpocznie się w piątek, 28 sierpnia o godz. 21.00. Ilość miejsc ograniczona, obowiązują wejściówki.

W sobotę 29 sierpnia o godz. 18.00 odbędzie się PRÓBA CZYTANA. KONTURY na kanwie głośnej powieści Rachel Cusk – autorki, którą „New York Times” okrzyknął jedną z osób wyznaczających literacką przyszłość. Będzie to okazja do uczestniczenia w intymnym procesie tworzenia teatru na żywo.

Big Book Festival pokaże też spektakl na podstawie autobiograficznej prozy Agnety Pleijel. MAŁY TEATR. ZAPACH MĘŻCZYZNY obejrzymy w ogrodzie Muzeum Władysława Broniewskiego 29 sierpnia o godz. 20.00.

W programie Big Book Festival 2020 znajdzie się blisko 40 wydarzeń. Odbywać się będą z udziałem limitowanej publiczności, w trzech festiwalowych lokalizacjach na Starym Mokotowie: Big Book Cafe, centrum edukacji literackiej przy Dąbrowskiego 81, Centrum Łowicka przy Łowickiej 21 oraz Domu i Muzeum Władysława Broniewskiego przy Dąbrowskiego 51. Spotkania z autorami i dyskusje transmitowane będą on-line na stronie www.bigbookfestival.pl. Wydarzenia teatralne obejrzeć można jedynie na miejscu.

Organizatorem festiwalu jest Fundacja „Kultura nie boli“.

Kategorie: Wydarzenia