Wiersze i opowiadania zakaźne 2020

Wiersze i opowiadania zakaźne 2020

Przegląd

Już 25 czerwca kolejna okazja do wspólnego pisania „Wierszy i opowiadań doraźnych”. Czy i tym razem będą to wiersze i opowiadania zakaźne, tak jak to miało miejsce w ostatnich dwóch miesiącach? Bardzo możliwe, ponieważ aby tekst był brany pod uwagę, musi znaleźć się w nim cytat, news albo powszechnie znany fakt, który zaistnieje wyłącznie 25 czerwca 2020 roku.

Zasady są proste: tworzymy wiersz lub opowiadanie, które nie mogą przekroczyć 2500 znaków. Tekst musi być wysłany do godziny 23:59 za pomocą specjalnego formularza (adres poniżej). Wszystkie nadesłane utwory mają szansę znaleźć się w finale konkursu, a zatem jeden autor może zamieścić w almanachu „Wiersze i opowiadania doraźne 2020” nawet trzy teksty.

To już trzecia edycja konkursu, który daje możliwość występu na Stacji Literatura 25. Finalnym efektem wspólnego pisania wierszy i opowiadań będzie almanach, który ukaże się we wrześniu 2020 roku. Wtedy też przekonamy się, na ile wiersze i krótkie prozy mogą w realny sposób opisywać oraz komentować rzeczywistość.

Wspólne pisanie organizują Biuro Literackie oraz Czarna Góra Resort, która ufunduje nagrodę główną w postaci weekendu dla dwóch osób w wybranym terminie sezonu zimowego, z pobytem w jednym z obiektów należących do kompleksu Czarna Góra Resort. Laureata lub laureatkę poznamy podczas Stacji Literatura 25.

Prześlij swoje zgłoszenie

Wydarzenie na facebook

 

Kategorie: Wydarzenia