Ransom Riggs, „Konferencja ptaków”

Przegląd

Piąta część bestsellerowego cyklu książek dla młodzieży Ransoma Riggsa. Opowiada o osobliwych dzieciach przygarniętych przez równie oryginalną jak one panią Peregrine.

Po „Mapie dni”, która rzuciła bohaterów prosto w dotąd nieodkryty świat amerykańskich osobliwców, pojawiło się mnóstwo pytań i wątków. Bohaterom zaś przybyło tym samym nowych sprzymierzeńców i wrogów.

Jacob wyrusza z misją, którą na łożu śmierci powierzył mu H – człowiek dysponujący ważnymi informacjami o sekretnym życiu dziadka Jacoba, Abe’a. Z kolei Noor Pradesh, nowa w osobliwym świecie, ma bezpiecznie dotrzeć do kobiety znanej jako V. Wymieniona w przepowiadającym apokalipsę starym proroctwie Noor jednocześnie ucieka przed pościgiem. Od jej ocalenia zależy los całej osobliwości. Czas mija nieubłaganie, a nasi bohaterowie muszą rozwikłać wiele skomplikowanych zagadek.

Bohatersko zmagając się z wrogami, Jacob Portman wkracza na nieznane terytoria. „Konferencja ptaków” jest najnowszą częścią uwielbianej przez czytelników poczytnej serii o osobliwych dzieciach pani Peregrine.

Jej autor, Ransom Riggs to filmoznawca, który od zawsze fascynował się starymi fotografiami znajdowanymi na pchlich targach. Niektóre z nich – przedstawiające oryginalne postaci w niezwykłych scenografiach zainspirowały go do opowiedzenia historii. I stworzył je – na kanwie zgromadzonych zdjęć. Książki zostały przyjęte przez młodych czytelników tak entuzjastycznie, że ich ekranizacji podjął się znakomity reżyser, Tim Burton.
Wszystko to sprawia, że „Konferencja ptaków” i inne książki o dzieciach pani Peregrine trafiają w gusta czytelników uwielbiających tajemnice i mroczne historie. Stanowią więc doskonały pomysł na prezent dla każdego nastolatka.

 

www.mediarodzina.pl

 

 

Dane wydawnicze:

ISBN: 978-83-8008-752-1 / 9788380087521
Wydawca: Media Rodzina
Seria wydawnicza: Osobliwy dom pani Peregrine
Rok wydania: 2020
Przekład: Małgorzata Hesko-Kołodzińska, Piotr Budkiewicz
Format: 135 x 205 mm
Liczba stron: 400
Rodzaj oprawy: twarda

 

 

Kategorie: Literatura