Piórko 2020. Nagroda Biedronki za książkę dla dzieci

Piórko 2020. Nagroda Biedronki za książkę dla dzieci

Przegląd

Do tegorocznej edycji Piórka spłynęło prawie 1,8 tysiąca prac. Oceniało je grono w składzie: Agnieszka Karp-Szymańska, Renata Piątkowska, Jarosław Gugała, Michał Rusinek, Rafał Witek i Arkadiusz Mierzwa.

Laureatką konkursu literackiego na książkę dla dzieci została Agnieszka Syczyło. Za zwycięskie opowiadanie „O Malwinie i tajemnicy Dziadka piwnicy” otrzymała czek na 100 tys. zł.

Kapituła konkursu po raz pierwszy zadecydowała o przyznaniu wyróżnień, które są naszym sposobem na wyrażenie uznania dla autorów tych nadesłanych prac, które zyskały przychylność jury, do końca walcząc o zwycięstwo w konkursie:

Anna Czajkowska, Tytuł pracy: Wesołe Miasteczko
Dominika Worek, Tytuł pracy: Hanabi
Justyna Kopystyńska, Tytuł pracy: Druga noga czarownicy
Estera Muszkiet-Wiazowska, Tytuł pracy: Złoty deszcz

Agnieszka Syczyło pochodzi z Witaszyc, nieopodal Jarocina. Absolwentka Politechniki Poznańskiej wydziału Budownictwa i Inżynierii Środowiska. Mama siedmioletniej Zosi. Mieszka i pracuje w Poznaniu. Zawodowo aktywna w obszarze Category Managementu, obecnie w branży kosmetycznej. Hobbystycznie uprawia amatorską twórczość do szuflady. Wierzy, że umysł ścisły żyjący w zgodzie z humanistyczną naturą wpływają na to, by słowa w zdaniach miały swój określony porządek, nie gubiły kropek, przecinków, a przede wszystkim sensu. Idea, by literatura od najmłodszych lat wpajała dobre wartości jest bliska jej sercu.

Kategorie: Nagrody