Najlepsze nowości od Wydawnictwa IUVI

Przegląd

W ostatnich dniach Wydawnictwo IUVI wydało 4 nowe tytuły:

 

“Dziesięć tysięcy drzwi” – bestseller nr 1 w kategorii fantasy Amazon.com w roku 2019, książka również jest w gronie finalistów presiżowej Nagrody Hugo 2020, “Czego ci nie mówię” – ważna i wstrząsająca opowieść o problemach nastolatek, które w trójkę pragną popełnić samobójstwo, “Wygnanie” – II tom “Zaginionych miast”, serii fantasy uwielbianej przez młodych czytelników w Stanach Zjednoczonych, “Letnie marzenie|” – III tom bestsellerowej i najsłodszego na świecie cyklu “BOMBOnierki”.

“Dziesięć tysięcy drzwi”

Latem 1901 roku siedmioletnia January Scaller odnajduje drzwi, za którymi znajdują się odległe krainy i światy, o których nikomu się nie śniło. Opiekun dziewczynki kategorycznie jednak zakazuje jej przechodzić przez nie – ma być grzeczną dziewczynką wpasowującą się w obowiązujące normy i konwenanse. January od zawsze czuła się samotna i „inna”, a kiedy jej ojciec znika –prawdopodobnie by po raz kolejny szukać bezcennych artefaktów dla swego plenipotenta – jedyne, co jej pozostaje, to tajemnicza, zakurzona, oprawiona w skórę książka, która może wyjaśnić wszystko: historię jej matki, zniknięcie ojca, naturę zaginionych Drzwi i… niepokojące zdolności, które z jednej strony fascynują January, z drugiej jednak przerażają.

“Czego ci nie mówię”

Szesnastoletnia Mehreen walczy z depresją i nerwicą na tle lękowym. Coraz częściej myśli o samobójstwie. Kiedy przypadkiem trafia na witrynę MementoMori.com, ma wrażenie, że wreszcie znalazła rozwiązanie swoich problemów. Za pomocą portalu nawiązuje samobójczy pakt z dwoma rówieśniczkami, z którymi została połączona przez algorytm serwisu. Gdy między dziewczynami zawiązuje się przyjaźń i chcą wycofać się z układu, okazuje się to dużo trudniejsze, niż im się wydawało. O ile w ogóle jest możliwe…

“Wygnanie”, II tom serii “Zaginione miasta”

Sophie odkryła, że jest telepatką – słyszy myśli otaczających ją ludzi, oraz że istnieje świat dla takich jak ona – Zaginione Miasta. Sophie oswoiła się z myślą, że jej życie jest zgoła inne niż rówieśników, rozpoczęła także treningi z alikornem. Niespodziewanie otrzymała wiadomość od Czarnego Łabędzia, która zmusza ją do podjęcia skrajnie niebezpieczniej misji w głąb zakamarków Zaginionych Miast…

“Letnie marzenie”, III tom serii “BOMBOnierki”

„BOMBOnierki” – najsłodsza seria pod słońcem powraca z trzecim tomem zatytułowanym „Letnie marzenie”.  Największym marzeniem jednej z sióstr Tanberry jest uczęszczanie do elitarnej szkoły baletowej. Gdy pojawia się realna szansa, Summer gotowa jest poświęcić wakacyjne plany i zrobić wszystko, aby dostać się do tej szkoły. Czy kiełkująca obsesja przyniesie dziewczynie więcej strat niż zysków?