Fundacja przyznała literackie zapomogi

Zarząd Fundacji Wisławy Szymborskiej po rozpatrzeniu wszystkich wniosków o wsparcie finansowe, które napłynęły do Fundacji, przyznał zapomogi dla 41 osób.

Przypomnijmy, że Zarząd Fundacji Wisławy Szymborskiej, ze względu na trudną sytuację, spowodowaną wybuchem epidemii COVID-19, podjął decyzję o zawieszeniu w tym roku konkursu o Nagrodę im. Wisławy Szymborskiej.

Fundacja w porozumieniu ze Sponsorami – Bankiem BNP Paribas, firmą Sobiesław Zasada Automotive oraz Browarem Tenczynek, zdecydowała, by środki, które miały być przeznaczone w tym roku na Nagrodę im. Wisławy Szymborskiej, zostały przesunięte na Fundusz Zapomogowy. W jego ramach od wielu lat Fundacja Wisławy Szymborskiej wspiera pisarzy, którzy znaleźli się – z przyczyn losowych – w trudnej sytuacji materialnej. W tej wyjątkowej i bezprecedensowej sytuacji Fundacja postanowiła zorganizować specjalną edycję tego Funduszu pod hasłem: „Wszelki wypadek. Fundacja Wisławy Szymborskiej ludziom pióra”, która została przeznaczona dla pisarzy i tłumaczy, którzy stracili źródła utrzymania na skutek pandemii.

Osoby, które otrzymały pomoc, zostaną powiadomione bezpośrednio przez Fundację.

 

 

 

źródło: Fundacja Wisławy Szymborskiej

 

Kategorie: Instytucje