„Rozumiemy się bez słów” Katarzyny Radziwiłł – zapowiedź Wydawnictwa Muchomor

Przegląd

„Rozumiemy się bez słów”
Katarzyna Radziwiłł

PREMIERA 16 CZERWCA

 

„Rozumiemy się bez słów” to książka opowiadająca o sposobach komunikacji roślin i zwierząt. Jak porozumiewają się ze sobą drzewa? Jak pszczoła pokazuje drogę do miejsca bogatego w nektar? Jak daleko niesie się śpiew wieloryba? Przeczytacie w niej o różnych sposobach w jakich potrafią porozumiewać się zwierzęta i jakie informacje sobie przekazują.

Można się w niej dowiedzieć między innymi o tym jak zwierzęta informują się gdzie znalazły jedzenie, czy coś im grozi albo jak odstraszyć inne zwierzęta. Tak jak ludzie, komunikując się ze sobą, mogą okazywać przyjaźń, przywiązanie, wrogość czy strach, tak samo robią to zwierzęta.

Co prawda nie możemy usłyszeć, ani zrozumieć rozmów zwierząt i roślin, ale to wcale nie znaczy, że nie dzielą się różnymi, ważnymi informacjami. W książce można zrozumieć i zapoznać się z tym w jaki sposób to robią.

W świecie przyrody cały czas trwa wymiana informacji, której my często nie potrafimy nie tylko zrozumieć, ale nawet dostrzec, usłyszeć czy poczuć. Być może ta książka trochę nam w tym pomoże!

Tytuł: Rozumiemy się bez słów
Autor: Katarzyna Radziwłł
Ilustracje: Joanna Gębal
Okładka: twarda
Liczba stron: 48
ISBN: 978-83-65650-39-9
Język oryginału: polski
Premiera: 16 Czerwca 2020

Tagi: Muchomor