„Pan i pani Fleishman” – nowość Wydawnictwa Dolnośląskiego


Pan i pani Fleishman
Taffy Brodesser-Akner

Wydawnictwo: Wydawnictwo Dolnośląskie

Przekład: KATARZYNA MAKARUK

 

Powieść nominowana do prestiżowej nagrody NATIONAL BOOK AWARD

 

Doktor Toby Fleishman wreszcie wyzwolił się z koszmaru małżeństwa z Rachel. Po latach upokorzeń i emocjonalnej poniewierki jego popularność wśród kobiet, wspomagana przez aplikacje randkowe, wyraźnie rośnie.
Niestety, nowe życie Toby’ego zamiera, zanim na dobre się zaczęło. Wszystko z powodu nagłego zniknięcia byłej żony. Fleishman próbuje jej szukać, dzieląc czas między pracę w szpitalu, opiekę nad dziećmi i erotyczne przygody. Jeśli jednak chce zrozumieć zachowanie Rachel, musi przyjąć do wiadomości, że jego wyobrażenia na temat ich związku od początku odbiegały od rzeczywistości.

Pan i pani Fleishman to elektryzujący debiut jednej z najpopularniejszych amerykańskich dziennikarek. Taffy Brodesser-Akner analizuje współczesną kulturę, próbując odnaleźć sens instytucji małżeństwa.

Mocna i niepokojąca opowieść o tym, że budowanie życia we dwoje często pomija kluczowy fakt: każde z tych dwojga jest odrębnym istnieniem.
„The New York Times Book Review”

Przezabawna, stylowa i wnikliwa powieść opisująca precyzję i zwinność żonglera nożami, niezbędną do utrzymania współczesnego małżeństwa.
„O, The Oprah Magazine”

 

Dane wydawnicze:
Autor: Taffy Brodesser-Akner
Wydawnictwo: Wydawnictwo Dolnośląskie
Cena okładkowa: 39.90
Kategoria: Literatura współczesna
Format: 195x125mm
Liczba stron: 400
Okładka: Oprawa zintegrowana
Premiera: 06.05.2020
EAN: 9788327160102
ISBN: 978-83-271-6010-2

Kategorie: Literatura