„Zakłamane życie dorosłych” Eleny Ferrante – wkrótce nowy serial na Netflix

„Zakłamane życie dorosłych” Eleny Ferrante – wkrótce nowy serial na Netflix

Przegląd

Po niewątpliwym sukcesie serialu HBO „Genialna przyjaciółka” opartym na serii powieści Eleny Ferrante, tym razem Netflix wraz ze studiem producenckim Fandango, wyprodukują serial na podstawie najnowszej książki włoskiej pisarki pt. „Zakłamane życie dorosłych”.

Powieść ukazała się nakładem Edizioni E/O w listopadzie 2019. Polska premiera książki ukaże się na rynku nakładem Wydawnictwa Sonia Draga 9 września 2020 roku.

„Zakłamane życie dorosłych” to wyjątkowy portret dorastania dziewczyny Giovanny w latach 90 w Neapolu, która poznaje smak dorosłości i zagrożenia płynące z wielkomiejskiego życia.

 

 

Śliczna buzia dziewczynki o imieniu Giovanna uległa przemianie i zaczęła przypominać szpetną twarz złośliwej kobiety. Ale czy naprawdę? A jeśli tak, to w jakim lustrze trzeba się przejrzeć, żeby odnaleźć samą siebie i siebie ocalić? Poszukiwania nowego oblicza, które zastąpi szczęśliwą dziecięcą buzię, toczą się między dwoma spokrewnionymi biegunami Neapolu, które żywią wobec siebie strach i nienawiść: miastem ze wzgórz, które przybrało maskę wytworności, i tym z dołu, kryjącym się za trywialnością i krzykliwością. Giovanna balansuje między jednym i drugim, upada i się podnosi, zdezorientowana, bo tak na dole, jak i na górze nie znajduje ani odpowiedzi, ani ratunku (lubimyczytać.pl)

 

 

źródło granice.pl

Kategorie: Wydarzenia