Proza nieobca – konkurs literacki

Proza nieobca – konkurs literacki

Przegląd

Wydawnictwo Warstwy i Wrocławski Dom Literatury zachęcają, by czas kwarantanny wykorzystać na pisanie – i wziąć udział w konkursie prozatorskim „Proza nieobca” . Nagrodą jest możliwość wydania książki w Warstwach.

Konkurs skierowany jest do wszystkich autorek i autorów prozy, zarówno debiutujących, jak i tych, którzy mają już w swoim dorobku publikacje książkowe. Organizatorzy nie narzucają tematyki, nie stawiają ograniczeń gatunkowych, przygotowali za to kilka wytycznych:
•wysyłać można powieści bądź zbiory opowiadań
•nadsyłane teksty powinny być utworami premierowymi (nieopublikowanymi wcześniej)
•teksty muszą być literaturą współczesną
•akcja powieści bądź opowiadań musi być powiązana z Wrocławiem (mniej lub bardziej, ale jednak)

Organizatorzy na powieści i zbiory opowiadań czekają do 30 września 2020 roku. Teksty wysyłać można na adres mailowy: konkurs@wydawnictwowarstwy.pl.

Laureatkę bądź laureata, których poznamy do końca lutego 2021 roku, wskaże Jury w składzie:
•Irek Grin – menadżer kultury, dyrektor Wrocławskiego Domu Literatury.
•Paweł Mackiewicz – krytyk literacki i historyk literatury,
•Justyna Sobolewska – dziennikarka, krytyczka literacka,
•Agnieszka Wolny-Hamkało – poetka i prozaiczka, krytyczka literacka

O serii Proza nieobca:

Proza nieobca to seria prozatorska Wydawnictwa Warstwy, której założeniem jest prezentowanie literatury współczesnej, krytycznej, nieszablonowej i propagującej refleksję nad stanem Polski i Europy. W skład serii wchodzą książki polskie i zagraniczne, debiuty, jak i książki uznanych autorów. Do tej pory w ramach serii ukazały się „Tak blisko” Wiesława Waszkiewicza, „Saga lwowska” Petro Jacenki, a na ten rok planowane są premiery książek Dominiki Horodeckiej „Wdech i wydech” oraz Wiktorii Ameliny „Dom dla Doma” .

Więcej informacji o konkursie i nowościach wydawniczych Wydawnictwa Warstwy można przeczytać na stronach: www.wydawnictwowarstwy.pl lub www.domliteratury.wroc.pl bądź odwiedzając wydarzenie na Facebooku.

 

 

Kategorie: Nagrody