Kapitan Nauka pomaga dzieciom w szpitalach

Kapitan Nauka pomaga dzieciom w szpitalach

Przegląd

Ponad 50 paczek przygotowali pracownicy Kapitana Nauki dla podopiecznych oddziałów pediatrycznych w całej Polsce. Jeszcze przed świętami dzieci otrzymały gry edukacyjne, puzzle i książeczki, które pomogą przetrwać im trudny czas pobytu w szpitalu. Pomoc trafiła do placówek medycznych, które wytypowali rodzice i fani marki, reagując na apel wydawcy w mediach społecznościowych. Akcja kontynuowana jest również po świętach.

Edukacyjny przyjaciel towarzyszy dzieciom

Wsparcie jest odpowiedzią na wprowadzone na czas pandemii koronawirusa ograniczenia dotyczące przebywania rodziców z dziećmi w szpitalach. Obostrzenia wzbudziły sprzeciw rodziców i personelu medycznego, w portalach społecznościowych pojawiły się wpisy oznaczone #ZostańZeMną.

Dobro i rozwój dzieci są dla nas najważniejsze, dlatego nie mogliśmy pozostać obojętni na to co dzieje się w wielu szpitalach pediatrycznych. Wiemy że nasze produkty nie zastąpią obecności rodzica, ale wierzymy że sytuacja się zmieni, a dzięki otrzymanym zabawkom, dzieciom łatwiej będzie przetrwać czas poza domem – mówi Mariusz Jachimczuk, prezes Wydawnictwa Edgard, wydawca Kapitana Nauki.

Pomoc dla najbardziej potrzebujących szpitali

Zawartość paczek została przygotowana zależnie od potrzeb danej placówki, w środku znalazły się gry edukacyjne, puzzle, łamigłówki i książeczki Kapitana Nauki dopasowane do wieku podopiecznych. Łącznie wysłanych zostało blisko 2 tys. produktów, które posłużą wielu małym pacjentom przebywającym na oddziałach obecnie i w przyszłości oraz pomogą połączyć zabawę z nauką nawet podczas pobytu w szpitalu.

Pomoc otrzymają najbardziej potrzebujące szpitale. W wytypowaniu takich miejsc pomogli nam rodzice dzieci, którzy przebywali w szpitalach, nauczyciele, pedagodzy, a także pracownicy służby zdrowia. Zostaliśmy wręcz zasypani listą placówek – dodaje Jachimczuk.

Paczki trafiły do 50 placówek z całej Polski jeszcze przed Wielkanocą. To jednak nie koniec, wydawca zachęcony pozytywnym i licznym odzewem postanowił kontynuować akcję po świętach, wkrótce zabawki zostaną wysłane do kolejnych 50 szpitali.

Kapitan Nauka udzielił dodatkowo wsparcia finansowego Funduszowi Interwencyjnemu WOŚP. Fundusz w całości przeznaczony jest na walkę z epidemią, m.in. na środki ochrony osobistej dla lekarzy
i personelu medycznego oraz na sprzęt medyczny.

*** Kapitan Nauka, to wydawca gier, puzzli i zabawek edukacyjnych dla dzieci. Misją marki jest rozwój potencjału najmłodszych poprzez dostarczanie im wysokiej jakości zabawek, opracowanych przez specjalistów (pedagogów, psychologów, terapeutów) i dostosowanych do potrzeb i możliwości dzieci. Kapitan Nauka jest laureatem prestiżowych konkursów, takich jak „Świat Przyjazny Dziecku” organizowany przez Komitet Ochrony Praw Dziecka oraz „Zabawka Roku” przyznawany przez portal Zabawkowicz.pl. Dodatkowe informacje: www.KapitanNauka.pl

Kategorie: Wydarzenia