Wspólny projekt Fundacji Wisławy Szymborskiej, Stowarzyszenia Tłumaczy Literatury oraz Unii Literackiej

 

Zdając sobie sprawę z trudnego położenia pisarek i pisarzy z powodu kwarantanny i koniecznego odosobnienia, a także odwołania spotkań autorskich i wydarzeń literackich, Unia Literacka organizuje zbiórkę publiczną na wypłatę zapomóg.

Fundacja Wisławy Szymborskiej pragnie zaangażować się w działania Unii Literackiej i wspomóc autorki i autorów. Dlatego też Fundacja dołącza do programu rezydencji literackich, tworzonego przez Unię i Stowarzyszenie Tłumaczy Literatury, udostępniając mieszkanie Wisławy Szymborskiej dla dwóch osób na okres miesiąca w ramach rezydencji (każda z osób na dwa tygodnie), co może ułatwić pracę twórczą lub chwilowo zmienić sytuację bytową. Rezydencja przeznaczona jest zarówno dla pisarek i pisarzy, jak i dla tłumaczek i tłumaczy.

Komisja zapomogowa, powołana przez Unię Literacką, wskaże nie tylko twórczynie i twórców, którzy otrzymają wsparcie finansowe, ale także wybierze dwie osoby, które będą mogły się zatrzymać w mieszkaniu Wisławy Szymborskiej. Termin ich pobytu zostanie ustalony indywidualnie. Swoje zgłoszenia mogą przesyłać osoby należące do Stowarzyszenia Tłumaczy Literatury i Unii Literackiej.

 

za Fundacja Wisławy Szymborskiej

Kategorie: Instytucje