Podobno każda kobieta przynajmniej raz w życiu spotka psychopatę…

Przegląd

Karolina Głogowska

„Mój ukochany wróg”

Historia została oparta na prawdziwych wydarzeniach.
Podobno każda kobieta przynajmniej raz w życiu spotka psychopatę.
W życiu psychopaty jest jednak wiele kobiet.

Książkę polecają Magdalena Majcher i Tatiana Mindewicz-Puacz.

Książka już w sprzedaży!

Historia ta została oparta na prawdziwych wydarzeniach.

Podobno każda kobieta przynajmniej raz w życiu spotka psychopatę. Psychopata spotyka jednak mnóstwo kobiet. Zwłaszcza jeśli na nie poluje. To dla niego proste. Zazwyczaj wygląda jak chłopak z sąsiedztwa – nie budzi żadnych podejrzeń. Jest dobrze ubrany, błyskotliwy, świetnie radzi sobie w życiu i ma wyjątkowy dar czarowania ludzi. Często zajmuje wysokie i ważne stanowisko – ma zdolności przywódcze, błyskawicznie podejmuje decyzje i ryzyko. Tak przynajmniej prezentuje się z wierzchu. Ta historia pokazuje, co jest pod spodem.Nika to anioł. Jest młoda, śliczna, dobra i pełna zaufania do otaczającego świata. Właśnie zaczyna pierwszą pracę – jako riserczerka w redakcji telewizyjnej. Chwali ją sama Emilia Korcz, prezenterka i gwiazda stacji. Niemal natychmiast Nika poznaje w pracy bratnią duszę, Jonasza, producenta pnącego się po szczeblach kariery i będącego już w branży niezłą szychą, co Nice imponuje. Jonasz obiecuje wziąć ją pod swoje skrzydła. Na początku między Niką a Jonaszem jest tylko przyjaźń. Nika wie przecież, że Jonasz zaledwie pół roku wcześniej wziął ślub z Emilią. Szybko wyjawia jednak Nice, że ślub był błędem i oboje chcą jak najszybciej i oczywiście jak najciszej się rozwieść. Czy Nika i Jonasz będą razem? A może nic nie jest takie, jak się Nice wydaje?

Zobacz zdjecie

Karolina Głogowska – felietonistka WP Opinie, była redaktorka i wydawczyni serwisów internetowych dzieci.pl, abczdrowie.pl, a także WP Kobieta. Współpracowała z Dorotą Wellman przy książce pt. Jak być przyzwoitym człowiekiem? – zbiorze wywiadów z wybitnymi osobistościami z polityki i kultury. Interesuje się antropologią codzienności i historią II wojny światowej. Razem z Katarzyną Troszczyńską napisała trzy powieści: Dwanaście życzeń, Inną kobietę, Zanim cię zapomnę.

fot. Kuba Celej

Zaskakująca i zagadkowa powieść – pełna niedomówień i tajemnic. Wzbudziła we mnie niepokój i skłoniła do refleksji nad tym, jak łatwo my – kobiety – możemy paść ofiarą manipulatora. Polecam!

Magdalena Majcher, pisarka

Nie znam kobiety, która nie chciałaby odnaleźć w miłości odpowiedzi na swoje ukryte tęsknoty. Kiedy pozornie niemożliwe staje się możliwe i w naszym życiu pojawia się ktoś, kto – wydawałoby się – rozumie doskonale zarówno potrzeby naszej duszy, jak i ciała, wszystkie systemy ostrzegawcze przestają działać… Doskonale napisana książka, uświadamiająca nam, jak bezbronne jesteśmy, niezależnie od wieku, doświadczeń
i wiedzy wobec niezaspokojonej potrzeby bycia kochaną.

Tatiana Mindewicz-Puacz, psychoterapeutka i publicystka

Kategorie: Literatura
Tagi: Grupa Foksal, WAB