Pegaziki rozdane!

Pegaziki rozdane!

Przegląd

Dziś podczas Poznański Targów Książki wręczono statuetki Pegazika. Laur przyznawany  przez Polskie Towarzystwo Wydawców Książek twórcom oraz animatorom książek dla dzieci i młodzieży trafił w tym roku do Marcina Szczygielskiego i Olchy Sikorskiej.

Marcin Szczygielski został wyróżniony w kategorii „Twórca książki dla dzieci i młodzieży” za „za oryginalne pomysły, znakomity warsztat literacki oraz niezwykłą pisarską wrażliwość. Za wspaniałe książki, które cechuje połączenie indywidualności i oryginalności z komunikatywnością i empatią dla młodego czytelnika. Za odwagę w poruszaniu tematów ważnych społecznie i wątków bliskich młodemu pokoleniu”.

Olcha Sikorska, polonistka, działaczka społeczna i kulturalna, wydawca (m.in. dyrektor poznańskiego oddziału PWN), wiceprezes zarządu Polskiego Towarzystwa Wydawców Książek, otrzymała Pegazika w kategorii „Przyjaciel książki dla dzieci i młodzieży”. Wyróżniono ją za „za energię i niegasnący entuzjazm w propagowaniu literatury dla dzieci i młodzieży. Za zasługi w jej popularyzacji oraz konsekwentne wskazywanie dobrych jej wzorców i zabieganie o podnoszenie jej poziomu. Za miłość do książek, jej twórców, wydawców i czytelników”.

 

 

 

źródło Instytut Książki

Kategorie: Nagrody
Tagi: Pegaziki