Ewangelia według św. Marka – II tom serii Katolicki Komentarz do Pisma Świętego

Przegląd

Wydawnictwo W drodze oddaje właśnie do rąk polskich czytelników drugi z 17 tomów serii Katolicki Komentarz do Pisma Świętego.

Po komentarzu do Ewangelii wg św. Mateusza czas na komentarz do Ewangelii wg św. Marka. Ponadto wśród marcowych nowości W drodze znaleźć można nie lada gratkę dla miłośników rozważań na temat racjonalności wiary – Wiara – racjonalna czy naiwna? oraz dwie książki traktujące o różnych obliczach samotności, czyli Dlaczego nie nazywam siebie gejem? i Przewodnik po samotności.

Ewangelia według św. Marka – II tom serii Katolicki Komentarz do Pisma Świętego


Największe wrażenie podczas lektury Markowego dzieła budzą przepełniające je radość i pasja, z jakimi Ewangelista przekazuje tę historię. Ewangelia wręcz eksploduje dobrą nowiną o Jezusie Chrystusie, Synu Boga – ukrzyżowanym i powstałym z martwych. Dla Świętego Marka życie i czasy Jezusa nie są tylko jedną z wielu budujących opowieści. To wydarzenie, które zmieniło bieg historii świata i w rzeczywistości doprowadziło tę historię do punktu kulminacyjnego. Właśnie ono wypełnia i nadaje sens wszystkiemu, czego Bóg dokonywał dla swego ludu Izraela i co zapowiadał w świętych pismach. Ta dobra nowina dramatycznie przemieniła również życie samego Marka. Komentarz do Ewangelii według św. Marka doskonale oddaje charakter tej części Nowego Testamentu.

Więcej informacji na temat serii: https://kkps.wdrodze.pl/

 

www.wdrodze.pl

 

 

 

Tagi: W drodze