„Czas Wagi“: nowość Aleksandra Sowy w LIRZE

Przegląd

Mocny kryminał o przerażającej zbrodni, inspirowany najgłośniejszym porwaniem w historii III RP!

Nakładem Liry ukazała się właśnie kolejna powieść Aleksandra Sowy „Czas Wagi”. Autor, który jest pisarzem i zarazem policjantem w służbie czynnej, przygotował dla swoich czytelników tytuł, który uderza realizmem i autentycznością – nie ma wątpliwości, że Sowa zna od podszewki tajniki pracy organów ścigania.

Tym razem akcja przenosi nas do roku 1997, kiedy to na warszawskiej Pradze zostaje porwana córka milionera. Jest torturowana, gwałcona i trzymana w nieludzkich warunkach. Ojciec powiadamia policję, wynajmuje znanego detektywa i robi wszystko, aby uwolnić córkę. Po przekazaniu okupu Sara jednak nie wraca. Kiedy zrozpaczona rodzina informuje dziennikarzy, wybucha skandal. Pod presją mediów w ministerstwie zapadają pospieszne decyzje. Emil Stompor zostaje zmuszony do udziału w sprawie. Rozpoczyna się gra, w której stawką jest nie tylko życie uprowadzonej, ale także interesy wielu ludzi…

„Czas Wagi” to drugi tytuł autora z serii z Emilem Stomporem. Pierwszy to „Gwiazdy Oriona”, który został Kryminałem Roku 2019 według serwisu Granice.pl.

Książka została wydana w miękkiej oprawie, w formacie 135 x 197 mm. Objętość: 416 stron, cena okładkowa: 36,99 zł.

Więcej na temat publikacji można znaleźć na stronie: www.wydawnictwolira.pl 

 

 

 

 

Kategorie: Literatura
Tagi: Lira