Miasta Literatury UNESCO zapraszają na rezydencje

Miasta Literatury UNESCO zapraszają na rezydencje

Przegląd

Tartu, Bucheon, Lublana i Uljanowsk – to cztery Miasta Literatury UNESCO, które w 2020 roku oferują rezydencje artystyczne dla pisarzy i pisarek, ale także dla tłumaczy, rysowników i ilustratorów zamieszkałych w miastach należących do sieci Miast Kreatywnych.

Na dwie dwumiesięczne rezydencje zaprasza Tartu Miasto Literatury UNESCO. Pisarze i tłumacze związani z Krakowem mogą aplikować na jeden z dwóch terminów pobytu rezydencjalnego: kwiecień-maj oraz październik-listopad. W zgłoszeniu, oprócz wypełnionego formularza, powinien znaleźć się fragment opublikowanego tekstu (w języku angielskim lub estońskim) lub opublikowane tłumaczenie z języka estońskiego na inny język. Termin przyjmowania aplikacji upływa 21 lutego. Szczegóły naboru: https://tartu.kirjandus.ee/eng/news/call-for-applications-2020-tartu-city-of-literature-international-residency-program.html

Nabór na rezydencję literacką w koreańskim Bucheon – do 28 lutego organizatorzy pobytu w „mieście bibliotek” czekają na aplikacje pisarzy, tłumaczy, rysowników i ilustratorów zainteresowanych kulturą kraju rezydencji. 4-6 tygodniowy pobyt dwojga zaproszonych twórców odbędzie się między lipcem a sierpniem tego roku. Aplikować mogą autorzy posiadający przynajmniej jedną publikację. Pełną listę wymaganych dokumentów i zobowiązań, które rezydenci powinni spełnić w Bucheon. https://www.facebook.com/notes/bucheon-city-of-literature/2020-bucheon-residency/870147003399710/.

29 lutego upływają terminy przyjmowania zgłoszeń do Lublany Miasta Literatury UNESCO na dwie rezydencje literackie: majową oraz listopadową. Zaproszeni są autorzy posiadający w swoim dorobku przynajmniej jedną publikację książkową w szeroko pojętej dziedzinie „fiction” (proza, dramat lub poezja). Rezydencje odbędą się w oddalonym kilka kroków od centrum miasta Swisshouse Creative Centre, będącym częścią International Centre of Graphic Arts. W tej kreatywnej przestrzeni twórcy będą mogli spędzić jeden miesiąc. Szczegółowe informacje  Tutaj

Termin zgłoszeń do Uljanowska upływa 30 kwietnia. Oprócz pisarzy fiction i non-fiction posiadających przynajmniej jedną publikację książkową, aplikować mogą także tłumacze, ilustratorzy, scenarzyści i artyści sztuk wizualnych. Na wybranego twórcę zainteresowanego kulturą rosyjską czeka jednomiesięczna rezydencja we wrześniu 2020 roku. Szczegóły na stronie: http://ulyanovskcreativecity.ru/en/news/the-international-literary-residency-in-ulyanovsk-for-writers-and-artists-from-the-unesco-cities-of-/.

 

 

 

za miastoliteratury.pl

Kategorie: Instytucje