Lutowy miesięcznik „W drodze” już w sprzedaży!

Przegląd

 

Lutowy miesięcznik „W drodze” poleca się do czytania: POŚPIECH, KTÓRY NAS WYKAŃCZA. WOJNA Z PLASTIKIEM. WSZYSTKO ZA EVEREST! SIŁA WSPÓLNOTY.

 

Spokojnie, to tylko stres

Niemal wszyscy jesteśmy przemęczeni i zestresowani. Nie radzimy sobie z nadmiarem obowiązków, żyjemy w pośpiechu. Nasze ciało zaczyna niedomagać: odczuwamy bóle w klatce piersiowej, cierpimy na zaburzenia rytmu serca, nękają nas migreny, bóle napięciowe i problemy z koordynacją myślenia – wachlarz fizycznych objawów przemęczenia i stresu jest o wiele szerszy. Michalina Kaczmarkiewicz pisze o skutkach długotrwałego stresu, ks. Dariusz Larus o wypaleniu zawodowym, Daina Lolbuszewska szuka sposobów na odstresowanie, a Marcin Kwieciński, autor projektu „Ogarnij Chaos”, radzi jak ogarnąć swój codzienny chaos i żyć spokojniej. Im szybciej to zrobimy, tym lepiej dla nas.

 

chrześcijańskie eko

W Ewangelii Pan Jezus mówił o nawróceniu i grzechu, ale nie wspominał nic o grzechu ekologicznym, który papież Franciszek zamierza wpisać do Katechizmu. O katolickiej ekologii, świętym Franciszku i zbuntowanej nastolatce ze Szwecji opowiada franciszkanin Stanisław Jaromi OFMConv. O szczęściu pustej lodówki przekonuje Michał Paca, ekspert branży gospodarki odpadami i autor bloga SortowniaOpinii.pl, radzi jak żyć bardziej ekologicznie i produkować mniej śmieci.

 

lekcja wiary

Wietnam może się nam kojarzyć z wojną, sajgonkami i straganami z tanią odzieżą. Nie każdy wie, że w kraju, w którym chrześcijanie są zdecydowaną mniejszością mieszka aż 121 tysięcy świeckich dominikanów! To ewenement na skalę światową. Dominik Jarczewski OP szuka źródła tego fenomenu. Jak żyją katolicy w Wietnamie, czym się zajmują i jaką wizję Kościoła nam proponują?

Sir James Macmillan, wybitny szkocki kompozytor, opowiada jak został świeckim dominikaninem, a Paweł Milcarek, redaktor kwartalnika „Christianitas”, dzieli się swoim doświadczeniem bycia mężem, ojcem i zakonnikiem.

Ponadto w lutowym numerze miesięcznika „W drodze” himalaista Leszek Cichy wspomina pierwsze zimowe wejście na Mount Everest, od którego minęło już czterdzieści lat. Wojciech Surówka OP odpowiada na pytanie o post w oktawie. O dwóch opisach stworzenia świata, w cyklu „Nie taki Stary Testament”, pisze Bartłomiej Mateusz Sokal. W Orientacjach m.in. Karolina Staszak, rozważa autoportret Kamili Kansy (Laura Makabresku) – „From the ashes”.

Dominikanie na niedziele, czyli Słowo Boże komentują: Krzysztof Popławski OP, Paweł Kozacki OP, Tomasz Golonka OP, Wojciech Czwichocki OP.

Jak co miesiąc wyśmienite felietony przygotowali: ks. Grzegorz Strzelczyk, Stefan Szczepłek, Wojciech Ziółek SJ, Paweł Krupa OP, Paulina Wilk, Jarosław Mikołajewski.

 

Miesięcznik „W drodze” do kupienia w wersji papierowej w klasztorach dominikańskich i salonach prasowych, natomiast w wersji elektronicznej m.in. w Kindle Store czy iTunes. Więcej informacji: www.wdrodze.pl

 

 

Kategorie: Literatura, Religia
Tagi: W drodze