Amazon negocjuje z Pocztą Polską

Amazon negocjuje z Pocztą Polską

Przegląd

Polski e-serwis Amazona może ruszyć w jeszcze w tym roku. Amazon rozpoczął rozmowy z Pocztą Polską. Od kilku lat obecny na polskim rynku, w końcu zdecydował się na działalność w pełnym zakresie –  informuje Gazeta Wyborcza.

Amazon rozpoczął negocjacje z Pocztą Polską, która ma odpowiadać za dostarczanie zakupów z Amazona nie tylko w Polsce, lecz także na Ukrainie. Co oznacza to dla naszego rynku książki?

“I zacznie się płacz, krzyk i zgrzytanie zębów. A gdy jako Polska Izba Książki walczyliśmy o wprowadzenie ustawy o książce, to zawsze znalazł się jakiś “mądrzejszy” oponent. Była szansa ochronić polskie księgarnie i ofertę literackich książek (bo do takiej niezbędne są niezależne księgarnie), a tak zostaniemy z masówką pop-kulturową… Co prawda, nie wiem jeszcze, jak Poczta Polska zamierza podołać wyzwaniom współpracy z tak wymagającym partnerem, ale to chyba nie mój problem…” – czytamy na profilu Soni Dragi

Z drugiej strony, start pełnej wersji Amazona w naszym kraju będzie oznaczał, że swoje produkty na platformie dużo łatwiej niż obecnie będą mogli oferować polscy sprzedawcy. Będzie też większa konkurencja chociażby dla Allegro.

 

 

 

Kategorie: Rynek Polski
Tagi: Amazon