Alison Belsham, „Łowca tatuaży”

Przegląd

Alison Belsham

Tłumaczenie: Dorota Konowrocka-Sawa

Łowca tatuaży

Policjant pracujący nad swoją pierwszą sprawą o morderstwo. Tatuażystka skrywająca zabójczy sekret. I zwyrodniały seryjny oprawca przygotowujący się do kolejnej zbrodni…

Premiera 12 lutego!

Gdy tatuażystka Marni Mullins znajduje w ulicznym koszu na śmieci obdarte ze skóry ciało, z konieczności, acz niechętnie, musi podjąć współpracę z policją. Śledztwo prowadzi Francis Sullivan, młody policjant, właśnie mianowany na komisarza wydziału dochodzeniowo-śledczego. W mieście grasuje seryjny morderca i usuwa tatuaże z ciał ofiar, kiedy te jeszcze żyją. Marni ma wszechstronną wiedzę o tatuażach i liczących się w świecie artystach tego fachu, ale ma też swoje powody, by nie ufać policji.
Czy kiedy trafi na ślad kolejnej ofiary, poinformuje o tym Sullivana, czy też sama będzie próbowała schwytać łowcę tatuaży?

Alison Belsham początkowo chciała zostać scenopisarką. Odniosła na tym polu pierwsze sukcesy, m.in. zakwalifikowała się do konkursu BBC Drama Writer. Później na jakiś czas poświęciła się macierzyństwu i zaczęła pisać książki. Jej powieść Domino (2009) została wybrana do prestiżowego programu Adventures in Fiction. Pomysł na powieść Łowca tatuaży zdobył główną nagrodę na festiwalu literatury kryminalnej Bloody Scotland Crime Writing Festival. Książka ukazała się drukiem na rynku amerykańskim w maju 2018 r.

 

 

 

Kategorie: Literatura
Tagi: Grupa Foksal, WAB