Metoda Montessori. Naucz Mnie to robić samodzielnie. Wyd. II

Przegląd


Pedagogika Montessori pozwala dziecku osiągnąć pewność siebie i samodzielność, a także daje mu możliwość wyboru aktywności i rozwijania się we własnym tempie. Kładzie nacisk na to, aby nie traktować dziecka jako przyszłego dorosłego, którego się modeluje, ale jako pełnoprawną osobę, której się towarzyszy i którą darzy się głębokim szacunkiem. Dorosłym – rodzicom i nauczycielom – pomaga życzliwie, dyskretnie, ale z pełnym zaangażowaniem towarzyszyć dziecku na drodze rozwoju.

Autorką książki jest Charlotte Poussin, nauczycielka pracująca metodą Montessori, od 2000 roku posiadająca dyplom Międzynarodowego Stowarzyszenia Montessori. Pracowała w Argentynie, Brazylii, Francji i Kanadzie. Kierowała szkołą Montessori. Jest autorką książki Montessori od narodzin do trzeciego roku życia oraz wielu zestawów pedagogicznych. Mama pięciorga dzieci, które wychowuje metodą Montessori.

W tej książce znajdziesz jasny wykład założeń pedagogiki Montessori, wskazówki, jak stosować ją w praktyce oraz 20 rozwijających zabaw edukacyjnych dla dzieci w różnym wieku.

Poradnik polecają: M jak Mama, MiastoDzieci.pl – inspiracje dla rodziców i dzieci oraz Silesia Dzieci.

Autor: Charlotte Poussin
Liczba stron: 208
Format: 165×235 mm
Oprawa: Oprawa miękka
ISBN: 978-83-8151-310-4
Wydawnictwo: Wydawnictwo RM
Rok wydania: 2020

www.rm.com.pl

 

 

Kategorie: Edukacja