Jutro piszemy „Wiersze i opowiadania doraźne”

Jutro piszemy „Wiersze i opowiadania doraźne”

Przegląd

W najbliższą sobotę już po raz piąty w tej edycji konkursu piszemy wspólnie wiersze i opowiadania. Zasady są proste: tworzymy wiersz lub opowiadanie, które nie mogą przekroczyć 2500 znaków. By tekst był brany pod uwagę, musi znaleźć się w nim cytat, news albo powszechnie znany fakt, który zaistnieje wyłącznie 25 stycznia 2020 roku. W tym konkursie udział może wziąć każdy!

Z okazji 25. edycji Stacji Literatura, która odbędzie się między 10 a 13 września 2020 roku, organizatorzy najstarszego festiwalu literackiego w Polsce chcą przekonać się, na ile wiersze i krótkie prozy mogą w realny sposób opisywać oraz komentować rzeczywistość, dlatego proponują twórcom wspólne pisanie wierszy i opowiadań każdego 25. dnia kolejnych dwunastu miesięcy.

Finalnym efektem całorocznego wspólnego pisania wierszy i opowiadań będzie almanach, który ukaże się we wrześniu 2020 roku. Każdy autor w ciągu dwunastu miesięcy trwania projektu może przesłać trzy wiersze lub opowiadania, przy czym musi napisać je i wysłać w jednym z dwunastu terminów przyjmowania propozycji.

Tekst musi być wysłany do godziny 23:59 za pomocą specjalnego formularza (adres poniżej). Wszystkie nadesłane utwory mają szansę znaleźć się w finale konkursu, a zatem jeden autor może zamieścić w almanachu „Wiersze i opowiadania doraźne 2020” nawet trzy teksty. Do napisania wierszy i opowiadań tradycyjnie zaproszeni zostaną także uznani twórcy.

Wspólne pisanie organizują Biuro Literackie oraz Czarna Góra Resort, która ufunduje nagrodę główną w postaci weekendu dla dwóch osób w wybranym terminie sezonu zimowego, z pobytem w jednym z obiektów należących do kompleksu Czarna Góra Resort. Laureata lub laureatkę konkursu poznamy podczas Stacji Literatura 25.

 

Wyślij zgłoszenie

Kategorie: Wydarzenia