Holly Black, „Królowa niczego” – tom III bestsellerowej serii – już w styczniu!

Przegląd

Holly Black
Królowa niczego – Tom III
Zapowiedź

Seria: Okrutny książę

Data wydania: 15 Styczeń 2020

Tłumaczenie: Stanisław Kroszczyński

Tytuł oryginału: The Queen of Nothing

ISBN: 978-83-7686-860-8

Oprawa: miękka ze skrzydełkami

Liczba stron: 360

Wymiary: 145×215 mm

Kategoria: fantasy
Cena: 37,90 zł zł

Kontynuacja bestsellerowych powieści Okrutny książę i Zły król, zwieńczenie trylogii.

Holly Black to autorka #1 na listach bestsellerów New York Timesa. Ponad 10 milionów sprzedanych książek w 35 krajach. Ponad 20 tysięcy sprzedanych egzemplarzy serii w ciągu roku w Polsce.

Magiczny i niebezpieczny świat elfów, pełen tajemnic, intryg i skrywanych namiętności.

Jude powraca do świata Fearie. Musi zmierzyć się z Cardanem, którego wciąż kocha, pomimo jego zdrady. Kiedy po raz pierwszy ujawnia się mroczna klątwa, Jude musi stać się pierwszą śmiertelną Królową Wróżek i odkryć, jak przełamać czar – lub zaryzykować zachwianie równowagi całego świata wróżek. Jude nudzi się na wygnaniu. Dla zabicia czasu i dla pieniędzy przyjmuje delikatne zlecenia. Ktoś pożera elfy przebywające w krainie ludzi i należałoby położyć temu kres? Oto zadanie w sam raz dla Jude!

Niezbyt mile widzianym urozmaiceniem codzienności są odwiedziny Taryn. Bliźniaczka domaga się od Jude szczególnej przysługi: wygnanka z królestwa elfów ma narazić się na hańbiącą śmierć, byle ocalić siostrę przed konsekwencjami pewnego krwawego nietaktu. Jude ma jednak swoje powody, żeby się zgodzić. Przecież to wyborny pretekst, żeby nieco zamącić w bajecznym Elysium. Wie, że czeka ją konfrontacja z Cardanem.

Jude jest śmiertelnie niebezpieczną przeciwniczką dla swoich wrogów, ale czy dość potężną, by pokonać magię? Czy zwykła śmiertelniczka przemocą lub przemyślnością zdoła przełamać klątwę?

Jude jak mało kto umie się narazić dumnym elfom, jednak posiada też szczególną zdolność zjednywania sobie niezwykłych, cennych sprzymierzeńców. Dzięki ich wsparciu i własnym dobrym pomysłom staje przed ostatecznym wyborem, ale wtedy już nikt jej nie może jej pomóc. Tam, gdzie zawodzi nawet Mateczka Szpik, Jude musi sama znaleźć rozwiązanie zagadki tkwiącej w mrocznej przepowiedni.

Stawką jest przetrwanie królestwa, los Jude i przyszłość elfowego dziecka, które jest następcą tronu.

Holly Black zabrała mnie do miejsca, które najbardziej lubię – świata magii, przygód i intryg. Pokazała, że piękno nie zawsze idzie w parze z dobrem, a z pozoru przeciętny bohater może być nietuzinkowy, charyzmatyczny i z sukcesem osiągać postawione sobie cele. Powieść „połknięta” w jeden wieczór – nie mogłam (a tak naprawdę nie chciałam) się od niej oderwać. Według mnie jest to „must have” wszystkich fanów młodzieżowej fantastyki. – Paulina Cieślak, Secretum.pl

Holly Black dowiodła, że zna young adult od podszewki i umiejętnie gra na schematach gatunku. – Szuflada.net

Kategorie: Fantastyka