Grudniowy miesięcznik „W drodze” już w sprzedaży!

Przegląd

Grudniowy miesięcznik „W drodze” – aż 168 stron do adwentowego i świątecznego czytania: KIEDY ZACZYNA SIĘ PRZEMOC, KSIĄDZ NA MEDAL, CIERPLIWOŚĆ, PRZESTAŃMY SIĘ STRASZYĆ.

 

Milczenie gorsze od słów

Przemoc kojarzymy z biciem, krzykiem, molestowaniem i mobbingiem, ale jest też przemoc nieoczywista, „miękka”, w białych rękawiczkach. Raniące słowa, drobne złośliwości, milczenie – chyba każdy z nas tego doświadczył. I każdy z nas – świadomie lub nie – w taki sposób krzywdził swoich bliskich. O przemocy ukrytej, nienazwanej, która czasem boli bardziej niż cios pięścią w twarz mówi psychoterapeutka Justyna Łągiewczyk.

No bez przesady, żeby dziecko przepraszać! – mówimy czasami. Choć mamy poczucie, że zawiniliśmy, że głupio się odezwaliśmy i niesprawiedliwie oceniliśmy, to słowo przepraszam nie chce nam przejść przez gardło. Dlaczego? Przecież przepraszając, uczymy przepraszać, a wybaczając – wybaczać. O tej nieoczywistej, jak się okazuje, zasadzie wychowania pisze psycholog Anna Dembińska.

Czy chrześcijanin ma/musi być chłopcem do bicia? O ewangelicznych paradoksach Cyprian Klahs OP.

 

Przyszłość kościoła

Zakończony w październiku synod Amazonii wzbudził wiele kontrowersji w środowiskach katolickich. Niektórzy twierdzili nawet, że Kościołowi grozi schizma. Czyżby? Co takiego wydarzyło się na synodzie i co wywołało taka burzę? Cezary Kościelniak analizuje dyskusje i zalecenia synodu Amazonii. Zwraca uwagę na realne problemy, często nie tak medialne.

Prowincjał pallotynów ks. Adrian Galbas tłumaczy dlaczego potrzebna jest reforma w seminariach duchownych i co zrobić, żeby święcenia kapłańskie przyjmowali dojrzali, odpowiedzialni ludzie.

 

Moherowe berety i resortowe dzieci

Kolejne wybory parlamentarne i badania opinii publicznej pokazują, że społeczeństwo polskie jest podzielone, ale jak mówi filozof i publicysta Robert Krasowski podziały między nami, które są naturalną ceną demokracji, nie są wcale tak głębokie, jakby się wydawało. Kto więc je podsyca i wyolbrzymia? Komu zależy na tym, byśmy się wyzywali się od moherowych beretów i resortowych dzieci? I czy Polacy zawsze muszą mieć wroga, z którym walczą?

 

CIERPLIWOŚĆ I NIECIERPLIWOŚĆ

O byciu teraz prof. Barbara Chyrowicz SSpS. Zalety niespieszności wymienia Paweł Krupa OP. Co świętujemy w Bożym Narodzeniu przypomina Tomasz Grabowski OP.

 

W grudniowym numerze miesięcznika polecamy także rozmowę z Nauczycielem Roku – katechetą ks. Damianem Wyżkiewiczem CM, który podpowiada co zrobić, żeby młodzież chciała chodzić na katechezę.

Wojciech Surówka OP pisze o Bożych uczuciach.

W ostatniej rozmowie Dominik Jurczak OP odpowiada na pytanie kiedy kończy się Msza święta?

Podsumowanie najlepszych książek według Anny Król i Pauliny Wilk oraz filmów wg Magdaleny Wojtaś oraz podsumowanie najważniejszych wydarzeń w Kościele w 2019 roku okiem ks. Artura Stopki.

Oprócz tego felietony i komentarze dominikanów na niedziele.

 

Miesięcznik „W drodze” do kupienia w wersji papierowej w klasztorach dominikańskich i salonach prasowych, natomiast w wersji elektronicznej m.in. w Kindle Store czy iTunes. Więcej informacji: https://www.wdrodze.pl/opis,1944,W_drodze_2019__nr_12.html

 

Kategorie: Religia
Tagi: W drodze