Stulecie trucicieli, wydanie drugie

Przegląd

Przebiegli truciciele, efektowne morderstwa, kryminalne zagadki – fascynująca opowieść o prawdziwych zbrodniach, czyli główny temat książki Lindy Stratmann.
Ogarnięci lękiem przed terroryzmem, nie zdajemy sobie sprawy, że dziewiętnastowieczną opinię publiczną równie silnie przerażali truciciele, którzy, jak wierzono, czaili się wśród zwykłych ludzi. Lęk budziły służące dosypujące arszeniku do posiłków swoim gospodarzom.

Potępiano rodziców trujących swoje dzieci, by wyłudzić pieniądze od firmy ubezpieczeniowej. Wśród “narzędzi zbrodni” prym wiodły arszenik, strychnina i opium, wówczas łatwo dostępne jako tanie leki i trutki na robactwo. To, że uwolniono świat od wszechobecnego strachu przed trucicielami, było – jak się można dowiedzieć z tej pełnej mrocznych opowieści książki – zasługą zarówno wytrwałości prokuratorów i policjantów, jak i dociekliwości naukowców.

Linda Stratmann przedstawia zarówno głośne, jak i prawie nieznane przypadki otruć w wiktoriańskiej Anglii oraz kreśli portrety najgroźniejszych trucicieli tamtych czasów. Opowiada o trwającym całe stulecie pojedynku na spryt i środki, o szybkim postępie w toksykologii sądowej i próbach urzędowego ograniczenia sprzedaży trujących substancji.

Lindzie Stratmann należą się gratulacje za wykonaną tytaniczną pracę. Cieszy również, że dzięki Wydawnictwu RM  polski czytelnik może zapoznać się z tą frapującą książką. Gorąco zachęcam do lektury – pisze portal Historia.org.

Patronem medialnym publikacji jest Uważam Rze Historia.

Autor: Linda Stratmann
Liczba stron: 312
Format: 166X240 mm
Oprawa: Oprawa miękka
ISBN: 978-83-8151-281-7
Wydawnictwo: Wydawnictwo RM
Rok wydania: 2019

Kategorie: Literatura