Justyna Drzewicka, „Ratownicy czasu” – nowość Wydawnictwa Jaguar!

Justyna Drzewicka
Ratownicy czasu
Nowość

Seria: Ratownicy czasu

Data wydania: 16 Października 2019

Tytuł oryginału: Ratownicy czasu

ISBN: 978-83-7686-818-9

Oprawa: miękka ze skrzydełkami

Liczba stron: 360

Wymiary: 135×200 mm

Kategoria: przygodowa
Cena: 34,90 zł zł

 

RATOWNICY CZASU to nowa seria przygodowa Justyny Drzewickiej, autorki trylogii dla młodzieży NIEPOWSZEDNI.

Dwoje zwykłych nastolatków, jeden niezwykły kot i nieprzeciętna przygoda!

Pełna humoru i subtelnie podanej wiedzy historycznej opowieść o podróży w czasie do Bolonii XV wieku. Dwójka współczesnych nastolatków spotyka młodego Mikołaja Kopernika!

W książce znajdują się komiksowe humorystyczne ilustracje autorstwa Jędrzeja Łaniewskiego oraz mnóstwo ciekawostek i zaskakujących faktów z życia astronoma.

Bohaterowie serii to dwójka współczesnych trzynastolatków, Sara i Daniel, którzy zostają zabrani w podróż do przeszłości przez sympatycznego nicponia z 2118 roku. Można by go nazwać humanoidem, gdyby nie to, że ma postać kota o osobowości na pół kociej, na pół „nastoletniej”. To nie działanie czarów – podróż w czasie jest możliwa dzięki technologii z czasów kota.

W pierwszym tomie cyklu bohaterowie udają się do Bolonii końca XV wieku, gdzie studiuje Mikołaj Kopernik. Nie potrafią odmówić sobie podróży – fascynuje ich świat, który znają tylko z filmów i książek, ale chcą też zerknąć na prawdziwego Kopernika, z krwi i kości, a nie sztywną i pozbawioną życia postać patrona ich szkoły.

Przygoda, która miała przyjemna i bezpieczna, okazuje się skomplikowana wskutek lekkomyślności kota, który ściąga do oprogramowania wirus, co zmienia nie tylko przeszłość, ale też piętrzy przeszkody uniemożliwiające bohaterom powrót do domu, do swoich czasów. Od ich pomysłowości, odwagi i determinacji zależy nie tylko sukces misji powrotnej, ale też przyszłość Mikołaja Kopernika, który bez pomocy trójki archeoturystów nie zostanie astronomem.

„Ratownicy czasu” łączą typowe dla tej Autorki fabularny rozmach, ujmujące postaci oraz językowe bogactwo z niezwykłym poczuciem humoru i subtelnie podaną historyczną wiedzą.

więcej wydawnictwo-jaguar.pl

Kategorie: Literatura