Dywizjon 303

Przegląd

Polski Dywizjon 303 niewątpliwie zasłużył się w bitwie o Anglię. Okazał się wtedy najskuteczniejszą jednostką myśliwską RAF-u. Książka przedstawia dzieje tej niezwykłej formacji w przełomowych dniach lata 1940 roku: od chwili jej sformowania w atmosferze zakulisowych gier, przez okres ćwiczebny, kiedy władze brytyjskie traktowały polskich lotników podejrzliwie i nieufnie, po jej udział w krytycznym okresie powietrznej batalii.


Historię dywizjonu przybliżają oficjalne raporty z akcji bojowych, prywatne dzienniki pilotów, a także liczne, niepublikowane dotychczas fotografie, z których wiele zrobili sami lotnicy.
Książka daje niepowtarzalny wgląd w codzienne życie pilotów dywizjonów myśliwskich RAF-u podczas bitwy o Anglię. Zapoznaje z ich przemyśleniami na temat toczących się zmagań. Umożliwia też czytelnikom samodzielną ocenę legendy Dywizjonu 303 – mitów i prawd, jakie się na nią złożyły.
„Podsumowując, książka jest zdecydowanie godna polecenia, poprzez swoją formę i pióro zagranicznego Autora wnosi powiew świeżości w temacie, który wydawałoby się, jest już po tylu latach wyczerpany i opracowany dogłębnie.” – tak o książce wypowiedział się portal Konflikty.pl.

Autor: Richard King
Liczba stron: 432
Format: 158×213 mm
Oprawa: Oprawa miękka
ISBN: 978-83-8151-225-1
Wydawnictwo: Wydawnictwo RM
Rok wydania: 2019

Kategorie: Historia