Czytaj PL –12 bestsellerów do pobrania za darmo na urządzenia mobilne

Czytaj PL –12 bestsellerów do pobrania za darmo na urządzenia mobilne

Przegląd

Do końca listopada trwa akcja Czytaj.pl, o której pisaliśmy już na stronie Wirtualnego Wydawcy na początku tego miesiąca Czytaj PL – rusza już po raz piąty!”

Przypominamy, że wystarczy smartfon, by móc pobrać jedną z 12 bestsellerowych książek całkowicie za darmo. Przez wszystkie lata trwania akcji Czytaj PL skorzystano z 300 tysięcy e-booków i audiobooków. Ideą akcji jest zwiększanie poziomu czytelnictwa w Polsce, w tym roku pomagają w tym stworzeni przez Jana Kallwejta superbohaterowie i superbohaterki reprezentujący moce, jakie można zdobyć dzięki czytaniu. Każda z postaci patronuje jednej z 12 udostępnianych bezpłatnie publikacji, wśród których znajdują się m.in. dzieła Wiesława Myśliwskiego, Remigiusza Mroza, Marka Krajewskiego i Holly Black.

Ogromną popularność akcji potwierdzają zeszłoroczne wyniki – 16 krajów, 4 kontynenty, 500 miejscowości, ponad 7 tys. nośników i 95 tys. wypożyczonych publikacji. Czytaj PL dociera więc prawie w każdy zakątek świata, dzięki czemu dostęp do książek staje się niezwykle łatwy. Plakaty z kodami QR znajdą się w aż 21 miastach partnerskich, a po raz pierwszy w akcji biorą udział: Płock, Olsztyn, Sopot, Kielce, Siedlce, Zielona Góra.

Wszystko zaczęło się w 2013, kiedy Kraków utrzymał tytuł Miasta Literatury UNESCO. Kolejna edycja Czytaj PL opiera się na tych samych zasadach, co zawsze. Wystarczy pobrać bezpłatną aplikację Woblink z App Store lub Google Play i przejść do zakładki Czytaj PL. Następnie zeskanować kod QR znajdujący się np. na każdym plakacie. Akcja trwa przez cały listopad.

Czytaj PL jest organizowane w ramach programu Kraków Miasto Literatury UNESCO.

Lista dostępnych książek: https://wirtualnywydawca.pl/2019/11/czytaj-pl-rusza-juz-po-raz-piaty/

Kategorie: Wydarzenia
Tagi: czytaj.pl