„TRZEBA KRZYCZEĆ w obronie deptanych wartości” już 29 października w księgarniach!

Przegląd

Kiedy na pogrzebie tragicznie zmarłego Prezydenta Gdańska, Pawła Adamowicza, ojciec Ludwik Wiśniewski wygłosił swoją przemowę porwał nią wszystkich zebranych.

Prezentowana dzisiaj książka jest wynikiem tamtych wydarzeń i towarzyszących im emocji. To szczera rozmowa Anna Bimer z ojcem Ludwikiem.

TRZEBA KRZYCZEĆ W OBRONIE DEPTANYCH WARTOŚCI już 29 października na rynku!

Czasem milczenie nie jest złotem. Czasem trzeba krzyczeć.
Zwłaszcza kiedy zagrożone są najważniejsze dla człowieka wartości.

 

„Trzeba krzyczeć” – twierdzi ojciec Ludwik Wiśniewski, dominikanin, wieloletni duszpasterz młodzieży akademickiej. Nadal aktywny duchowny, a jednocześnie wnikliwy obserwator życia społecznego i politycznego oraz publicysta, kilka miesięcy temu, na uroczystościach pogrzebowych prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza porwał zebranych, mówiąc, że władza nie może zasadzać się na kłamstwie. Wtedy mówił dobitnie. Dziś – jak twierdzi – najwyższy czas wołać donośnie, krzyczeć wręcz, ku ostrzeżeniu i otrzeźwieniu, byśmy nie runęli w przepaść. W rozmowach z Anną Bimer przewija się ten dobitny ton, gdy mowa o kłamstwie, ale jest też wiele ciepła i otuchy, kiedy autorzy rozmawiają o wolności, miłości i tolerancji.

www.rebis.com.pl

Anna Bimer – Dziennikarka i redaktorka m.in. „Kuriera Polskiego”, „Machiny”, „Pani”, „Polska The Times”, „Zwierciadła”, obecnie „Urody Życia”. Autorka książki Oczy Wojownika. Opowieść o fotografie Macieju Macierzyńskim.

 

Ludwik Wiśniewski OP Duchowny rzymskokatolicki, dominikanin, duszpasterz akademicki, rekolekcjonista, publicysta, kapelan „Solidarności”, działacz opozycji antykomunistycznej w PRL. Uznany przez wschodnioniemiecką służbę bezpieczeństwa Stasi za jednego z sześćdziesięciu najbardziej niebezpiecznych polskich opozycjoni­stów. Laureat wielu odznaczeń i nagród, m.in. Medalu Świętego Jerzego, Krzyża Komandorskiego Orderu Odrodzenia Polski, Krzyża Wielkiego Orderu Odrodzenia Polski, Nagrody im. Księdza Józefa Tischnera

 

Kategorie: Literatura
Tagi: Rebis