O chłopcu, który ujarzmił wiatr – historia z bestsellerowego filmu Netfliksa!

Przegląd

Prawdziwa historia o przetrwaniu wbrew przeciwnościom losu!

Poznaj historię opartą na faktach, widzianą oczami głównego bohatera i opowiedzianą z jego perspektywy. William Kamkwamba opisuje wydarzenia, jakie spotkały jego rodzinę, kiedy był nastolatkiem.

Klęska głodu, utrata plonów, brak pieniędzy – przyszłość w afrykańskim Malawi nie nastrajała optymistycznie. William był zmuszony porzucić szkołę. Na szczęście nie poddał się i w bibliotece wpadł na pomysł, który odmienił życie wszystkich mieszkańców wioski – postanowił zbudować wiatrak. Niezwykła maszyna skonstruowana z części znalezionych na złomowisku pozwoliła mu doprowadzić prąd do domu. Umożliwiła też nawadnianie pola, odpędzając widmo głodu.

I przemieniła afrykańskiego nastolatka w bohatera znanego na całym świecie jako „chłopiec, który ujarzmił wiatr”.

„O chłopcu, który ujarzmił wiatr” to połączenie biografii z powieścią przygodową. Towarzyszymy bohaterowi od pomysłu przez realizację, aż do efektów, które przerosły oczekiwania nastoletniego wynalazcy. To inspirująca opowieść o tym, jak pomysł jednego chłopca pomógł całej społeczności. Historię Williama poznajemy z jego wspomnień (narracja w 1 osobie). Na końcu książki znajdują się kolorowe zdjęcia. Film z historią Williama jest jednym z bestsellerów na Netfliksie.
W rolach głównych pojawili się Maxwell Simba oraz Chiwelet Ejiofor.

Autor:
Bryan Mealer – amerykański dziennikarz, zrezygnował z pracy w redakcji pisma „Esquire” i wyjechał do Kenii. W latach 2003-2007 przebywał jako dziennikarz z Demokratycznej Republice Konga. W 2008 roku zainteresował się osobą Williama Kamkwamby, dwudziestoletniego wynalazcy ze środkowego Malawi. Pomógł Kamkwambie napisać książkę „The Boy Who Harnessed the Wind: Creating Currents of Electricity and Hope”, która szybko stała się bestsellerem na rynku wydawniczym. W 2019 powieść doczekała się ekranizacji.

O chłopcu, który ujarzmił wiatr
ISBN: 978-83-66404-10-6
Grupa wiekowa: 9+
www.KapitanNauka.pl