Nowe książeczki o bohaterskim Pepe – od Kapitana Nauki

Przegląd

Z Pepe raźniej poznawać świat!
Seria książeczek o Pepe, w której bohater robi wiele rzeczy po raz pierwszy w życiu, ale wcale nie brakuje mu odwagi. Śmiało odkrywa nieznane miejsca, dopytuje i nie boi się wygłaszać własnego zdania. Cieszy się, że może poznawać świat! Mali czytelnicy towarzyszą mu w jego poczynaniach i uczą się, jak zachowywać w podobnych sytuacjach.

 


Pepe leci samolotem
Pepe leci z mamą na wakacje i po raz pierwszy będzie podróżował samolotem! Ale najpierw trzeba zważyć bagaż, sprawdzić paszport i przejść przez kontrolę bezpieczeństwa. Samolot jest ogromny, największy jaki Pepe do tej pory widział! Bohater dostaje własny fotel, własne okno, własny stolik, a nawet własną lampę i wentylator! Śmiało korzysta ze wszystkich udogodnień. Na pokładzie zamawia jedzenie, robi drzemkę i obserwuje świat przez okno. Teraz nie ma już wątpliwości, że latanie samolotem, to świetna zabawa!

Pepe jeździ na rowerze
Pepe idzie z mamą do sklepu, aby wybrać swój pierwszy rower. Wśród tylu modeli ciężko się zdecydować… Jeden za duży, drugi za mały, ale w końcu, z pomocą sympatycznej sprzedawczyni wybiera dla siebie idealny rower. Czas na pierwszą przejażdżkę! Mama biegnie obok, tłumaczy i pomaga, aż w końcu Pepe sam potrafi jechać w górę, w dół, w obie strony i na wprost. Mama przypomina: hamulec! Ale Pepe już nie chce się zatrzymywać, co za wspaniałe uczucie jeździć na swoim pierwszym dwukołowym rowerze!


Książki obrazkowe z prostą historią i kolorowymi ilustracjami, które nie tylko pozwolą małemu czytelnikowi poznać Pepe, ale również zachęcą dzieci do opowiadania i dopowiadania szczegółów historii! Obrazkowy słowniczek umieszczony na końcu książki tłumaczy pojęcia, z którymi dzieci mogły się dotychczas nie spotkać.
To uniwersalne opowieści dla wszystkich małych dziewczynek i chłopców, którzy chcą uczyć się nowych rzeczy. Pełne humoru historie rozbawią zarówno dzieci i dorosłych, którzy zrozumieją, jak ekscytujące mogą być codzienne sprawy widziane oczami dziecka. Książeczki sprawdzą się podczas rodzinnego czytania i zachęcą do wspólnego spędzania czasu. To obowiązkowe pozycje w bibliotece małego czytelnika

www.KapitanNauka.pl
o serii : www.kapitannauka.pl

W serii: Pepe idzie do kina, Pepe idzie do fryzjera, Pepe jeździ na rowerze, Pepe leci samolotem
Autorka:
Anna-Karin Garhamn – szwedzka ilustratorka i projektantka tkanin, studiowała projektowanie tkanin w Konstfack oraz art & design w Sztokholmie. Obecnie mieszka w Gent w Belgii. Jako autorka ilustracji dla dzieci współpracuje m.in. z wydawnictwami Rabén & Sjögren, Bonnier Carlsén, Egmont Kärna.

Pepe leci samolotem
ISBN: 978-83-66237-39-1

Pepe jeździ na rowerze
ISBN: 978-83-66237-40-7

Autor: Anna-Karin Garhamn
Grupa wiekowa: 3-6 lat
Liczba stron: 32