Jak wspierać rozwój przedszkolaka?

Przegląd

Książka autorki bloga Pani Monia, której zaufało prawie 40 tysięcy nauczycieli i rodziców

Wiek przedszkolny to najlepszy czas na to, by wspierać wszechstronny rozwój dziecka. A zabawa to naturalna forma działania, dzięki której przedszkolaki uczą się, poznają świat, radzą sobie z trudnościami i odkrywają swoje zainteresowania – przekonuje Monika Sobkowiak – autorka bloga Pani Monia, inspirującego nauczycieli w ich codziennej pracy.

To, co sprawia dziecku radość, będzie dla niego inspiracją, motywacją do działania i dalszego rozwoju. Dorosły, który chce wspierać rozwój dziecka w wieku przedszkolnym, powinien nieustannie budzić jego zainteresowanie – proponować intrygujące zabawy, umożliwiać mu samodzielną aktywność oraz przygotowywać proste, a zarazem interesujące pomoce i akcesoria.

Monika Sobkowiak

Autorka tej książki prezentuje zabawy i aktywności, które pozwolą wszechstronnie i harmonijnie wspierać przedszkolaki we wszystkich obszarach rozwoju: poznawczym, społeczno-emocjonalnym i psychomotorycznym. Zachęca do kształtowania u dzieci kompetencji przyszłości, takich jak: umiejętność analitycznego myślenia, kreatywność, znajomość podstaw programowania, zdolność do komunikowania się w prosty i bezpośredni sposób czy inteligencja emocjonalna. Pokazuje również, jak ogromne znaczenie dla kształtowania pewności siebie i poczucia sprawczości ma rozwój pasji i próbowanie swoich sił w różnorodnych działaniach, np. komponowaniu własnych piosenek, programowaniu czy układaniu tanecznej choreografii.

Dzięki lekturze książki:
– dowiesz się, jak rozbudzać ciekawość i samodzielność przedszkolaka
– pomożesz dziecku przygotować się do nauki czytania i pisania
– zaproponujesz przedszkolakowi zabawy matematyczne rozwijające myślenie analityczne i zdolność do rozwiązywania problemów
– odkryjesz aktywności stymulujące twórcze myślenie i umiejętność eksperymentowania
– wprowadzisz przedszkolaka w świat nowych technologii i podstaw programowania
– poznasz gry poprawiające pamięć, spostrzegawczość i koncentrację
– nauczysz się, jak wspierać dziecko w rozwoju społeczno-emocjonalnym i psychofizycznym

O autorce:
Monika Sobkowiak – nauczycielka wychowania przedszkolnego, neurologopeda, autorka artykułów, książek i zabaw dla dzieci. Nieustannie poszukuje kreatywnych rozwiązań edukacyjnych i sposobów na rozwijanie twórczego myślenia u dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym. Prowadzi blog Pani Monia, inspirującego nauczycieli do innowacyjnego działania w edukacji.

Książkę polecają: Mój Przedszkolak, Bliżej Przedszkola, Tylko dla mam – Anna Jankowska

 

Jak wspierać rozwój przedszkolaka?
Autorka: Monika Sobkowiak
ISBN 978-83-66237-94-0
Liczba stron: 240
www.SamoSedno.com.pl

Kategorie: Hobby i Poradniki
Tagi: Samo Sedno