50 urokliwych miejsc zatrzymanych w kadrze

Przegląd

Nie ma chyba osoby, którą nie zachwyciłyby przepiękne krajobrazy i urokliwe miejsca. Wydawnictwa, w których zamieszczone są takie fotografie, cieszą oko, są też doskonałym pomysłem na niebanalny prezent. Polecamy wydany nakładem Edycji Świętego Pawła album „Polska. 50 urokliwych miejsc”, w dwóch okładkach do wyboru.

Mikołaj Gospodarek w publikacji zaprezentował 50 wybranych przez siebie najbardziej urokliwych miejsc naszej Ojczyzny, od Bałtyku po Tatry, udowadniając, że Polska nieodmiennie go urzeka, fascynuje, zachwyca. Od lat podróżując przez kraj nad Wisłą, ze skrupulatnością reportażysty dokumentuje mijane miejsca. Prezentowana książka to pokłosie jego wieloletnich podróży, zatrzymanych w kadrze, a zarazem laurka wystawiona Polsce. Krajowi bogatemu zarówno jeśli chodzi o zabytki, miasta, jak i zapierające dech w piersiach krajobrazy, który fotograf pokochał całym sercem.
Album dostępny jest w dwóch okładkach do wyboru – maki i góry. Krótkie, trafiające w sedno, treściwe opisy do prezentowanych miejsc zamieszczono w językach polskim i angielskim. Wydawnictwo sprawdzi się więc jako nietuzinkowy prezent, będzie też doskonałą pamiątką dla obcokrajowców, zafascynowanych naszym krajem. Polecamy.

 

Kategorie: Sztuka