Maszyny Leonarda – wyjątkowy album w 500 rocznicę śmieci geniusza

Przegląd

Właśnie mija 500 lat od śmierci Leonarda da Vinci, geniusza wszechczasów i ikony popkultury.

By uczcić ten wyjątkowy jubileusz, Wydawnictwo JEDNOŚĆ przygotowało wyjątkową książkę,  jakiej jeszcze nie było na rynku wydawniczym w Polsce!

Maszyny Leonarda. Tajemnice i wynalazki w kodeksach da Vinci to wyjątkowy album, który zawiera kilkadziesiąt genialnych, trójwymiarowych konstrukcji naszkicowanych ręką mistrza.

Ta książka łączy pokolenia!

Wydawnictwo przygotowało także drewniane, kolekcjonerskie modele wspomnianych maszyn do samodzielnego złożenia (podgląd w załączniku), które wkrótce będzie można kupić na stronie wydawnictwa www.jednosc .com.pl

Zapraszam do zamawiania egz. recenzyjnych.

 

  NOWOŚĆ

Tytuł:  Maszyny Leonarda

Podtytuł:  Niezwykłe wynalazki i tajemnice rękopisów Leonarda da Vinci

Autorzy: Laurenza Domenico (tekst), Taddei Mario, Zanon Edoardo (red.)

 

Czy Leonardo da Vinci ma do ukrycia jakąś tajemnicę? Tak naprawdę ma ich wiele, wystarczy poszukać w jego kodeksach, pośród tysięcy rysunków maszyn i ich części, które się tam znajdują. W tej publikacji ukazujemy – nigdzie wcześniej tak nie zrekonstruowane – tajemnice i zagadki maszyn, które ukazują geniusz kreatywności Leonarda.

Autorzy, pasjonaci rzeczywistości wirtualnej (a także pasjonaci Leonarda) wychodząc od jego opisów i rysunków a następnie wykorzystując cyfrową obróbkę obrazu prezentują nam złożoność i funkcjonalność tychże urządzeń. I tak oto przed naszymi oczami jawią się łodzie pancerne, wciągniki, maszyny latające, machiny wojenne i wynalazki przeznaczone do wykonania różnych prac. Ta skomplikowana cyfrowa rekonstrukcja wymagała lat pracy i badań, jednakże rezultat jest imponujący: jak nigdy dotąd możemy podziwiać wynalazki ukryte na stronach Kodeksów Leonarda da Vinci.

Czy wiecie, że Leonardo da Vinci wymyślił czołg? Czy słyszeliście o jego koncepcji helikoptera? A może widzieliście projekt pierwszego mostu obrotowego, który powstał w jego pracowni? Leonardo był konstruktorem, fizykiem, inżynierem, lekarzem i artystą. W skrócie – człowiekiem renesansu. Czasy, w których żył, wyprzedzał o kilka długości. Jego wynalazki i rysunki wciąż zaskakują finezją i precyzją wykonania. Nadal możemy się z nich uczyć. Polecam Wam fascynującą książkę „Maszyny Leonarda” o niezwykłym człowieku i jego niezwykłych wynalazkach.
Dr Tomasz Rożek, twórca kanału You Tube „Nauka. To lubię”

Kategorie: Sztuka
Tagi: Jedność