Wspólne czytanie nie tylko na zasypianie! Przedstawiamy wydarzenia dla dzieci i rodzin na Festiwalu Conrada

Wspólne czytanie nie tylko na zasypianie! Przedstawiamy wydarzenia dla dzieci i rodzin na Festiwalu Conrada

Przegląd

Organizatorzy Festiwalu Conrada pragną zachęcić najmłodszych uczestników Festiwalu do wspólnej zabawy. Będą zajęcia dla najnajów, czyli dzieci od 6 miesiąca życia, wydarzenie dla nastolatków i rodziców, a także spotkania dla dziadków i opiekunów, którzy czują, że mądre historie to dobra zabawa! W tym roku będzie dużo muzyki, mnóstwo zajęć plastycznych i jeszcze więcej opowieści – wszystko to w dniach od 24 do 27 października!

Podczas warsztatów dla najnajów – dzieci od 6 miesiąca życia do 3 lat wraz z rodzicami, będzie  rytmiczne czytanie przeplatane rymowankami i przyśpiewkami, a zabawy ruchowe zmieszają się z chwilą relaksu podczas masażu literackiego. „Maluch jak tlenu potrzebuje do swego rozwoju bliskiego dorosłego, a jednym ze sposobów budowania relacji jest wspólne bycie i głośne czytanie” – tłumaczy Małgorzata Swędrowska, animatorka warsztatów dla dzieci. Kilka pokoleń bibliofilów uczestniczyć będzie w wspólnym spotkaniu Książkowzroczność, czyli o tajemnicach międzywierszy, słów i obrazów, podczas którego dzieci i dorośli doświadczą, czym jest czytanie wrażeniowe. Młodzi odbiorcy odkryją, jak różna i zaskakująca może być literatura, a starsi przekonają się, że książki obrazkowe – za sprawą metafor i międzywierszy – mogą być wyborną ucztą duchową.

Miłośników opowieści o florze i faunie, którzy potrafią spojrzeć na te historie z empatią, z pewnością zainteresuje spacer przyrodniczy z Bartoszem Popczyńskim po Parku Jordana. Warsztaty plastyczne z Urszulą Palusińską,  pomogą w filozoficznych rozważaniach o względności czasu i bezwzględności nudy. Natomiast w niedzielę 27 października o godz. 16.00 odbędzie się wyjątkowe spotkanie – Jak rozmawiać z psem. Czytanki w dobrym towarzystwie! Na wykład z psich manier zaprosi profesjonalny trener Jacek Lewkowicz w duecie z pisarką, tłumaczką i redaktorką Radia Kraków – Barbarą Gawryluk.

Organizatorzy nie zapomnieli także o zajęciach integracyjnych dla dzieci głuchych, słabosłyszących i słyszących. W niedzielę 27 października o godz. 11.30 rozpoczną się warsztaty Halo to ja! prowadzone przez Patrycję Urban i Sabinę Suruło.

Na wszystkie wydarzenia dla dzieci i młodzieży należy wcześniej pobrać bezpłatne wejściówki na portalu Evenea. Start rezerwacji 30 września! Szczegółowy program wydarzeń oraz miejsca znajduje się na stronie Festiwalu.

 

źródło: conradfestival.pl

 

Kategorie: Wydarzenia