Pierwszy tom cyklu fantasy STRAŻNICY STAREGO LASU Grzegorza Gajka

Przegląd

25 września ukaże się pierwszy tom młodzieżowej trylogii fantasy opartej na bestiariuszu i wierzeniach słowiańskich „Strażnicy Starego Lasu. Tom 1. Biała Wieża” Grzegorza Gajka. Na prastarą knieję spadła mgła i przyniosła zło. Nieustraszony Lelek podejmuje wyprawę, by przywrócić gwiazdy na nieboskłon.

Książka wzbogacona będzie o ilustracje we wnętrzu autorstwa Witolda Vargasa (który ilustrował m. in. Bestiariusz Słowiański).

                     

Kiedy na Stary Las spada przeklęta mgła, pod wpływem której umierają rośliny, a zwierzęta zaczynają chorować, strażnicy kniei – leszy – obwiniają o to przybywających coraz liczniej ze wschodu ludzi. Jeden tylko Lelek, młody samotnik żyjący z dala od siedziby swojego plemienia, wierzy, że przyczyna kłopotów leży gdzie indziej, gdyż nadejście mgły poprzedził upadek siedmiu gwiazd. Młodzieniec postanawia je odnaleźć i zbadać.

W trakcie poszukiwań Lelek trafia do wielu fantastycznych miejsc: do Matecznika, na Pojezierze, gdzie trwa wojna między dwoma rywalizującymi rodami karłów, do pojawiającej się tylko raz w roku Białej Przystani, a wreszcie do tajemniczej Białej Wieży, która według podań stanowi serce Starego Lasu i łączy ziemię z niebem i światem podziemnym. Poznaje też nowych przyjaciół: nieustraszonego – choć maleńkiego – skrzata Fafkela, zadziornego młodego woja imieniem Mojmir oraz zielarkę i czarodziejkę zwaną Modraszką.

Czy śmiałkom uda się zawiesić gwiazdy na nieboskłon i przywrócić w Starym Lesie dawny ład?

 

Strona autorska: https://gajekgreg.wordpress.com

 

Kategorie: Fantastyka