Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania w NoVa Park

Przegląd

 

W niedzielę 29 września w godzinach 13.00-17.00 NoVa Park oraz Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. Zbigniewa Herberta w Gorzowie zapraszają do wspólnego czytania! Przyjdźcie i posłuchajcie bajek czytanych przez YouTuber’a Mateusza Ciawłowskiego oraz aktorów gorzowskiego Teatru im. Juliusza Osterwy. W programie Ogólnopolskiego Dnia Głośnego Czytania także warsztaty tworzenia zakładek do książek, warsztaty plastyczne, nauka szybkiego czytania oraz konkursy z nagrodami. Partnerem wydarzenia jest Szkoła Szybkiego Czytania MEMO.

Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania w NoVa Park to doskonała okazja, aby popularyzować czytelnictwo zarówno wśród najmłodszych, jak i tych starszych, a także uświadomić wszystkich, jakie korzyści przynosi głośne czytanie. Wśród zalet głośnego czytania należy wymienić choćby rozwijanie wyobraźni, wzbogacanie słownictwa, poprawę pamięci i koncentrację, a przede wszystkim wprowadzanie czytelnika w ciekawy świat literatury.

Już w niedzielę 29 września w godzinach 13:00-17:00 klienci NoVa Park będą mogli posłuchać bajek czytanych przez aktorów gorzowskiego Teatru im. Juliusza Osterwy oraz YouTuber’a – Mateusza Ciawłowskiego. Przez cały czas trwania akcji będą także odbywać się warsztaty tworzenia zakładek do książek oraz warsztaty plastyczne, a Szkoła Szybkiego Czytania MEMO przeprowadzi zajęcia z nauki szybkiego czytania oraz bezpłatne konsultacje dla rodziców. Nie zabraknie także konkursów, w których będzie można wygrać m.in. bilety do teatru czy książki. Dodatkowo, Księgarnia Świat Książki przygotowała promocję – w dniach 28-29 września będzie obowiązywać 20% rabatu na książki dla dzieci Wydawnictwa Olesiejuk.

„Cały Gorzów czyta i świętuje Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania w NoVa Park! Zapraszamy całe rodziny na wydarzenie łączące dobrą zabawę z edukacją. Znajdźcie chwilę dla Waszych dzieci, przyjdźcie do NoVa Park i wspólnie posłuchajcie bajek czytanych przez gorzowskich aktorów oraz YouTuber’a” – mówi Anna Krajczyńska, starszy specjalista ds. marketingu NoVa Park.

Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania jest obchodzony co roku 29 września. Został ustanowiony z inicjatywy Polskiej Izby Książki w 2001 roku na cześć urodzin Janiny Porazińskiej, autorki książek dla dzieci i młodzieży.

Wszystkie atrakcje w ramach Ogólnopolskiego Dnia Głośnego Czytania w NoVa Park są bezpłatne.

 

Kategorie: Wydarzenia