Inny znaczy gorszy

Przegląd

Inny znaczy gorszy. Spotkanie z Katarzyną Ryrych
środa 25 września, godz. 18.00

Zapraszamy na spotkanie z pisarką, autorką książek dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Wykład i rozmowa będą oscylowały wokół zagadnienia obcości, odmienności, inności. „Jak być innym i z tego powodu nie przetrwać?” – zastanawia się Katarzyna Ryrych.

Zapraszamy na spotkanie i do dyskusji!
Wstęp wolny!

Katarzyna Ryrych
Pisarka, plastyczna, animatorka kultury. Pisze od zawsze, to znaczy od chwili kiedy poznała litery. Od wierszy, poprzez teksty piosenek, scenariusze, sztuki aż po książki. Dla najmłodszych, starszych i dorosłych. Sięga po niekonwencjonalne tematy, skupia się na tym, co na pozór niezauważalne. W wolnych chwilach maluje lub gra na gitarze. Zajmuje się animacją i promocją off-streamowej kultury. Mówią, że prawie każda książka którą napisze jest nagradzana lub nominowana do jakiejś nagrody. Lista tych książek jest bardzo długa.
Sama o sobie mówi: Nie byłam łatwym dzieckiem. Samowolnym, nieposłusznym, niegrzecznym. To zostało mi do dzisiaj. Kocham to, co robię. Czyli pisanie. Nie lubię opowiadać o sobie. Dużo ze mnie jest w tym, co piszę. Czasami robię coś, co może wydawać się dziwne albo mało bezpieczne. Kocham zwierzęta. Jeśli pływam – to zawsze pod prąd.W wydawnictwie Adamada opublikowała: „Hodowlę”, „Złociejowo” i „Łopianowe pole” (Nagroda IBBY 2017).

O książce „Hodowla” napisali:
https://rynek-ksiazki.pl/aktualnosci/hodowla/
http://www.prowincjonalnanauczycielka.pl/2019/05/kiedy-katarzyna-ryrych-opowiadaa-o.html

Kategorie: Wydarzenia
Tagi: Adamada