#Dzieje się! w BookBook. Larissa Baldovin i Michael Hochman

Przegląd

11. września, środa, godz. 18:00

Księgarnia BookBook przy MDM

Warszawa, ul. Koszykowa 34/50

Zapraszamy na prezentację albumu „Przystanek Gliwice” i spotkanie z

Larissą Baldovin i Michaelem Hochmanem.

Spotkanie poprowadzi Miłka Skalska.

Album opowiada o żydowskich mieszkańcach Gliwic, którzy przez około dwie dekady próbowali odnaleźć swoje miejsce w powojennej Polsce. Większość z nich urodziła się na terenach II Rzeczpospolitej i przetrwała wojnę w ZSRR II wojnę światową, a na Śląsk dotarła w ramach fal repatriacji. Nie wszyscy wiązali z Polską dalekosiężne plany, Gliwice stanowiły dla nich jedynie miejsce pobytu w podróży do Izraela, Ameryki bądź Australii. Byli i tacy, którzy nad Kłodnicą zamierzali pobyć kilka tygodni, a ostatecznie zostawali na lata. Wydarzenia Marca 68’ uświadomiły jednak wszystkim bohaterom tej opowieści, że Gliwice i Polska były jedynie przystankiem na ich drodze. Drodze tułaczy i kosmopolitów, którzy do dziś mają trudności z odpowiedzią na pytania o dom i ojczyznę. Ich historie ilustrują unikatowe, niepublikowane do tej pory zdjęcia pochodzące niemal w całości ze zbiorów prywatnych.

Larissa Baldovin – artystka, grafik, fotograf. Urodzona na Ukrainie, w 1959 roku zamieszkała wraz z rodziną w Gliwicach. Marzec 68′ zmusił ją do emigracji. Dziś dzieli swoje życie między Nowym Jorkiem a Warszawą.

Michael Hochman – poświęcił dużo czasu temu projekowi, redagował, tłumaczył i   razem z Larissą stworzył wizualizację, w której została wykorzystana jego piosenka. Również jest głosem pokolenia Marzec’68. .

Księgarnie BookBook to 98 księgarnie na terenie całej Polski oraz bookbook.pl, gdzie czytelnicy znajdą nowości, bestsellery oraz wyjątkowe oferty promocyjne. W księgarniach miłośnicy książek poznają kilka milionów egzemplarzy od literatury pięknej, poprzez reportaże poradniki, ciekawą ofertę dla najmłodszych i młodych czytelników. Księgarnie Bookbook to także partner wielu inicjatyw wspierających czytelnictwo oraz organizator wydarzeń kulturalnych swoich księgarniach.

Kategorie: Wydarzenia
Tagi: BookBook