Dom Wydawniczy REBIS – zapowiedzi października

Dom Wydawniczy REBIS – zapowiedzi października

Przegląd

Duncan Caramichael

Młodość na dłużej

Przełożył: Marek Zawiślak i Jacek Środa

ISBN 978-83-8062-561-7

Seria X-Varia

Premiera: 01 października 2019

 

 

 

Starzenie się jest naturalną i nieodłączną częścią życia. Mimo to większość ludzi obawia się tego procesu i jego skutków dla ciała i umysłu. A gdybyśmy tak mogli odsunąć te negatywne skutki w czasie i do końca życia pozostać w dobrej kondycji fizycznej i psychicznej? Oto dobra wiadomość: Możemy!

W Młodości na dłużej światowej klasy specjalista w dziedzinie medycyny przeciwstarzeniowej i estetycznej doktor Duncan Carmichael pomaga czytelnikowi zrozumieć, jak funkcjonuje organizm, i poznać czynniki, które stanowią o zdrowiu i tempie starzenia się. Zawiera oparte na najnowszych badaniach bezcenne wskazówki dotyczące wielu istotnych aspektów życia w zdrowiu, takich jak dieta, sen, funkcjonowanie układu hormonalnego. Autor nie oszukuje czytelnika, że wystarczy jeden cudowny preparat czy produkt spożywczy, by zachować wieczną młodość, jak przekonuje dziś wielu „ekspertów”. Uświadamia natomiast, że długie życie w optymalnym stanie zdrowia to wynik wielu skomplikowanych procesów zachodzących w organizmie przez całe życie i że człowiek wyposażony w odpowiednią wiedzę i żyjący świadomie, ma na te procesy wpływ.

 

Doktor Duncan Carmichael ukończył studia medyczne w RPA, zawodowo doskonalił się w Europie, gdzie zgłębiał problematykę żywienia, równowagi hormonalnej i medycyny estetycznej. Założył i prowadzi Institute of Healthy Aging w Kapsztadzie oraz siostrzaną placówkę w Dorset w Wielkiej Brytanii.

 

Alastair Fothergill

Nasza planeta

Przekład: Magdalena Hermanowska

ISBN 978-83-8062-547-1

Seria X-Varia

Premiera: 01 października 2019

 

 

 

Ta niezwykła książka jest ważnym głosem w globalnej dyskusji na temat konieczności bezzwłocznego podjęcia wspólnych działań na rzecz ochrony naszego globu.

 

Nasza planeta to niezwykły album pełen widowiskowych zdjęć, opatrzony słowem wstępnym sir Davida Attenborough. Wydanie albumu towarzyszy emisji serialu przyrodniczego pod tym samym tytułem zrealizowanego przez platformę Netflix. Ekipa filmowa złożona z 600 osób przez 4 lata nagrywała materiał w 50 krajach. Autorzy dwóch znakomitych seriali przyrodniczych – Planety Ziemi i Błękitnej planety – zabierają nas w kolejną podróż po fascynującym świecie przyrody, by zaprezentować zachwycające ujęcia najbardziej intrygujących zwierząt żyjących na Ziemi i unaocznić zmiany, jakie zachodzą w  środowisku naturalnym w wyniku działalności człowieka. Czasem ich skala jest tak ogromna, że trzeba je zobaczyć, by w nie uwierzyć.

Nasza planeta przybliża czytelnikowi rzadko spotykane gatunki zwierząt, a także słabo poznane dotychczas rejony Ziemi – od głębin oceanów, przez nieprzebyte tropikalne lasy deszczowe, aż po wieczną zmarzlinę. Przystępnie i obrazowo przekazane informacje pozwalają miłośnikom przyrody zgłębić ważne zagadnienia dotyczące świata dzikiej przyrody i zrozumieć znaczenie jego ochrony. Autorzy w bezprecedensowy sposób ukazują najbardziej spektakularne widoki na Ziemi i opisują wpływ człowieka na ekosystemy planety – od migracji antylop gnu w Afryce po kolonie pingwinów na Antarktydzie.

 

W trakcie swojej niemal trzydziestoletniej pracy w dziale historii naturalnej stacji BBC brytyjski producent Alistair Fothergill był odpowiedzialny za realizację przełomowych serii przyrodniczych, w tym Błękitnej planety, Planety Ziemi i Lodowej planety. Od 2006 roku pracuje również dla wytwórni Disneya, gdzie wyreżyserował sześć filmów przyrodniczych dla marki Disneynature. W roku 2012 wraz z Keithem Scholeyem założył wytwórnię Silverback Films, która wyprodukowała serial Łowcy dla BBC oraz Naszą planetę – pierwszy oryginalny program dokumentalny Netflixa.

 

Glen Cook

Port Cieni

Przełożył Tomasz Nowak

ISBN 978-83-8062-524-2

Seria Fantasy

Premiera: 01 października 2019

 

 

 

Znakomity powrót kultowych „Kronik Czarnej Kompanii”!

 

Pierwsza po 18 latach powieść z cyklu zaliczonego przez Andrzeja Sapkowskiego do kanonu fantasy.

 

Najemnicy z Czarnej Kompanii nie zadają pytań, biorą zapłatę i robią, co do nich należy. A jednak to, że są faworytami Pani, przyciąga ku nim uwagę niewłaściwych osób i sprawia, że stają się celem w niebezpiecznych rozgrywkach – zwłaszcza Konował, kompanijny medyk i kronikarz.

Jedyny człowiek, który został osadzony w Wieży i wyszedł z niej niezmieniony, staje się przedmiotem zainteresowania kręgu czarowników zwanych Dziesięcioma, Których Schwytano.

Na dodatek do Czarnej Kompanii zostaje przydzielony nowy członek – Niesforny Deszcz, jedna ze Schwytanych. Konował nie ufa żadnemu czarodziejowi, zwłaszcza tak urodziwemu jak Pani i jej siostra…

Glen Cook powraca do legendarnego cyklu, który zrewolucjonizował fantasy.

 

Glen Cook jest autorem wielu powieści science fiction i fantasy. Dorastał w Kalifornii, studiował na uniwersytecie w Missouri. Marzył, by zostać pilotem phantoma F-4, ale ostatecznie trafił do oddziałów specjalnych US Marine Corps. Wojskową karierę podjął syn Glena, natomiast autor przez kilkadziesiąt lat pracował w różnych fabrykach koncernu General Motors. Jego pasją jest czytanie i kolekcjonowanie książek historycznych oraz zbieranie znaczków.

Doświadczenia ze służby w armii przenosi na karty swoich książek. O tym, że robi to przekonująco, świadczy fakt, iż opowieść o najemnikach z Czarnej Kompanii była jedną z najpopularniejszych lektur wśród amerykańskich żołnierzy podczas Wojny w Zatoce. Najbardziej znane cykle autorstwa Cooka to: „Czarna Kompania”, „Imperium Grozy” i „Delegatury nocy” (wszystkie wydane przez REBIS) oraz seria o inspektorze Garretcie.

 

 

Kevin Eikenberry, Wayne Turmel

Przywództwo na odległość

Jak być skutecznym przywódcą zespołów rozproszonych

Przełożyła Marlena Justyna

ISBN 978-83-8062-523-5

Seria Poradniki i podręczniki biznesowe

Premiera: 01 października 2019

 

Przede wszystkim przywództwo, potem miejsce pracy

 

Coraz częściej pracownicy wykonują pracę poza siedzibą organizacji, dlatego sprawowanie przywództwa na odległość nabiera ogromnego znaczenia. Współzałożyciele Remote Leadership Institute, Kevin Eikenberry iWayne Turmel, radzą, jak przewodzić ludziom rozproszonym po całym kraju albo nawet świecie.

Posługując się opracowanym przez siebie modelem „Trzy razy O”, zachęcają liderów do łączenia niezmiennych elementów ich roli  ‒ „ostatecznych rezultatów” (outcomes), „osób wykonujących pracę” (others) i „osoby przywódcy” (ourselves) z modelem wykorzystującym nowoczesną technologię informacyjno-komunikacyjną. Z tego praktycznego przewodnika dowiecie się m.in., jak:

‒ sprawić, by zespoły rozproszone osiągały wyznaczone cele,

‒ udzielać informacji zwrotnych i prowadzić coaching na odległość,

‒ budować zaufanie wśród pracowników w różnych lokalizacjach,

‒ umiejętnie korzystać z dostępnych narzędzi technologicznych,

‒ kierować zespołami hybrydowymi.

 

Kevin Eikenberry jest założycielem i dyrektorem Kevin Eikenberry Group. Został uznany przez „Inc.com” za jednego ze stu najlepszych na świecie ekspertów w dziedzinie przywództwa i zarządzania. Jest autorem wielu książek, między innymi Remarkable Leadership.

Wayne Turmel jest współzałożycielem Remote Leadership Institute i autorem wielu książek, między innymi 10 Steps to Successful Virtual Presentations.

 

Jacques Peretti

Zakulisowe umowy, które zmieniły świat

Niepohamowane ambicje, tajne negocjacje i skrywane prawdy w biznesie

Przełożyła Bożena Jóźwiak

ISBN 978-83-8062-568-6

Seria X-Varia

Premiera: 01 października 2019

 

 

„Rzetelna. Polecamy czytelnikom, którzy są zainteresowani tym, jak naprawdę rozwija się świat biznesu”. „Library Journal”

 

Sądzimy, że światową gospodarką kierują siły, które rozumiemy – określone prawa ekonomii oraz wybierani przez nas politycy. Tymczasem Jacques Peretti prowokacyjnie twierdzi, że większość otaczającego nas świata – od spożywanej żywności, przez kupowane produkty, po przyjmowane przez nas leki – kształtują tajne negocjacje i umowy biznesowe, o których nie mamy pojęcia.

Autor wprowadza nas w środowisko potężnych graczy biznesowych i analizuje krok po kroku dziesięć przełomowych umów, które spowodowały transformację współczesnej gospodarki. Ujawnia m.in., jak korporacyjni liderzy stworzyli całą branżę dietetyczną, jak PayPal opanował rynek płatności online oraz jak szefowie firm farmaceutycznych uknuli skuteczny plan sprzedaży leków ludziom zdrowym.

Peretti, nagradzany dziennikarz śledczy, na podstawie swojej rozległej wiedzy i wnikliwych badań wskazuje także intrygujące i fascynujące powiązania: np. jak poczynania Wall Street na rynku produktów spożywczych doprowadziły do wybuchu Arabskiej Wiosny lub co łączyło epidemię AIDS w San Francisco w latach 80. XX w. z załamaniem rynku kredytów hipotecznych subprime i kryzysem finansowym w 2008 roku.

Zakulisowe umowy to pasjonująca i pouczająca lektura!

 

Jacques Peretti jest nagradzanym dziennikarzem śledczym BBC i „Guardiana”. Do zrealizowanych przez niego dokumentalnych seriali telewizyjnych należą m.in. The Super-Rich and Us, Kto nas tuczy oraz Kajmany. Ukryte miliony. Studiował ekonomię w London School of Economics.

 

Tad Williams

Korona z czarodrzewu

Przełożył Janusz Szczepański

ISBN 978-83-8062-308-8

Seria Fantasy

Premiera: 08 października 2019

 

 

 

UWAGA!
Autor odwiedzi Warszawę i Katowice
w dniach 24-27 października 2019

 

Pierwszy tom cyklu „Ostatni król Osten Ard”

 

Król Simon i królowa Miriamele dzierżą Wielkie Berło Osten Ard od trzech dziesięcioleci. Razem brali udział w wielu wojnach, żadna jednak nie była tak tragiczna jak ta, w której zwyciężyli we wczesnej młodości: wojna z nieumarłym Królem Burz i sprzymierzonymi z nim nieśmiertelnymi Nornami. Te lata nie minęły bez wyzwań i bólu. Para monarsza przeżyła wielką tragedię – utratę jedynego dziecka Johna Josui, teraz jednak zawisł nad nimi jeszcze poważniejszy kryzys. Najniebezpieczniejsza sojuszniczka Króla Burz, wiekowa władczyni Nornów, przebudziła się z długiego snu w głębi dalekiej Burzowej Góry. Jak cały jej lud, Utuk’ku dyszy żądzą zemsty na zwycięskich śmiertelnikach. Aby zwiększyć swoje szanse, chce odnaleźć koronę z czarodrzewu, której tajemnicy nie zna nikt poza samą Utuk’ku i jej najważniejszymi wodzami.

Władców Osten Ard zaczynają prześladować zagrażające pokojowi siły, które powinny pozostać historią. Zło jednak nigdy nie umiera.

 

Tad Williams (ur. 1957) to człowiek o niemal renesansowej osobowości. Światową sławę przyniósł mu wydany w 1988 roku pierwszy tom przełomowego dla gatunku fantasy cyklu „Pamięć, Smutek i Cierń”. Okrzyknięto go wtedy największym talentem w fantasy po Tolkienie. Książki Williamsa przełożono na kilkadziesiąt języków, a na całym świecie sprzedały się w milionach egzemplarzy. REBIS opublikował trylogię „Pamięć, Smutek i Cierń”, jej kontynuację Serce Świata Utraconego oraz cykle: „Inny Świat”, „Marchia Cienia”, „Zwyczajna Farma” (we współpracy z Deborah Beale), i doskonałą serię o Bobbym Dolarze. Jego znaczący dorobek na polu epickiej fantastyki, science fiction, komiksów i innych gatunków wywarł duży wpływ na całe pokolenie pisarzy. Tad mieszka z rodziną w dziwnym i pięknym domu w górach Santa Cruz w Kalifornii.

www.tadwilliams.com

 

 

Francis Fukuyama

Tożsamość

Przekład: Jan Pyka

ISBN 978-83-8062-545-7

Seria Nowe Horyzonty

Premiera: 08 października 2019

 

Francis Fukuyama przewidział nadejście naszego obecnego kryzysu. W 2014 roku napisał, że amerykańskie i światowe instytucje są w nieładzie i zbyt słabe, by przeciwstawić się przejęciu państwa przez potężne grupy interesu. Dwa lata później jego przewidywania potwierdziły się wraz z pojawieniem się na scenie politycznych outsiderów, których gospodarczy nacjonalizm i autorytaryzm destabilizują ład międzynarodowy. Ci populistyczni nacjonaliści twierdzą, że utrzymują bezpośrednią więź z „narodem”, grupą zwykle definiowaną w wąskim i wybiórczym znaczeniu.

Wydaje się, że w dzisiejszych czasach świat polityki definiują wymogi związane  z kwestią tożsamości. Antyimigracyjny populizm, wzrost znaczenia upolitycznionego islamu, irytujące środowisko wielu uczelnianych kampusów i ponowne pojawienie się białego nacjonalizmu – wszystko to wywodzi się z podważania zasady powszechnego uznawaniu ludzkiej godności każdego obywatela, które jest podstawą demokracji liberalnej. Zbyt wielu ludzi skłania się obecnie ku bardziej ograniczającym formom uznania, opartych na przynależności do narodu, do religii, do grupy etnicznej lub jakiejś sekty.

Jest to pilnie potrzebna i niezbędna książka. Francis Fukuyama, autor wielu bestsellerów i intelektualista, opisuje rozwój idei tożsamości od Platona poprzez Locke’a i Rousseau aż do feminizmu i współczesnej polityki genderowej.  Nawiązuje do tej historii, by przekazać ostre ostrzeżenie: o ile nie wypracujemy powszechnego rozumienia ludzkiej godności, będziemy skazani na nieustający konflikt.

 

Francis Fukuyama jest profesorem w Instytucie Badań Międzynarodowych Uniwersytetu Stanforda i dyrektorem instytutowego Ośrodka Badań nad Demokracją, Rozwojem i Rządami Prawa. Poprzednio wykładał na Uniwersytecie Johnsa Hopkinsa  i na Uniwersytecie George’a Masona. Fukuyama prowadził prace badawcze w RAND Corporation i był zastępcą dyrektora Rady Planowania Polityki Departamentu Stanu. Służył także jako członek Prezydenckiej Rady ds. Bioetyki. Francis Fukuyama jest autorem między innymi takich dzieł jak Koniec historii, Ostatni człowiek, Ład  polityczny i polityczny regres, Wielki wstrząs, Our posthumen future i Budowanie państwa.  Mieszka z żoną w Kaliforni.

 

Dave Hutchinson

Europa  o świcie

Przełożył Mirosław P. Jabłoński

ISBN 978-83-8062-541-9

Seria S-F

Premiera: 08 października 2019

 

 

 

Fenomenalne zakończenie cyklu o podzielonej Europie!

 

W Tallinie Alice, młodsza pracowniczka szkockiej służby dyplomatycznej, zostaje wplątana w niezrozumiałą intrygę, rozciągającą się na dziesięciolecia.

Na Morzu Egejskim młody uchodźca Benno porywa się na desperacką ucieczkę ku wolności i znajduje sobie nowe, niezwykłe życie.

Na angielskich kanałach gromadzą się barki. Rudi, doświadczony coureur, po raz ostatni zostaje oderwany od restauracji, gdy wraz z Rupertem, swoim sojusznikiem, wyrusza w pościg za nieżyjącym człowiekiem.

 

CYKL „PĘKNIĘTA EUROPA”:

EUROPA JESIENIĄ

EUROPA O PÓŁNOCY

EUROPA W ZIMIE

EUROPA O ŚWICIE

 

Dave Hutchinson urodził się w 1960 r. w Sheffield. Studiował amerykanistykę na University of Nottingham. Przez 25 lat pracował jako dziennikarz. Autor świetnego, nietuzinkowego cyklu o podzielonej Europie: Europa jesienią, Europa o północy (oba tytuły nominowane do nagród BSFA, Arthura C. Clarke’a, Kistchie i Johna W. Campbella), Europa w zimie (Nagroda BSFA) i Europa o świcie.

 

 

Jonathan Carroll

Mr. Breakfast

Przełożył Jacek Wietecki

ISBN 978-83-8062-588-4

Seria Salamandra

Premiera: 15 października 2019

 

 

Oczekiwana przez wszystkich nowa powieść Jonathana Carrolla!

 

Autor odwiedzi Polskę i spotka się z czytelnikami na Międzynarodowych Targach Książki w Krakowie 2019 i Katowicach!

 

Kiedy jedno życie to za mało…

 

Niespełniony komik Graham Patterson przejeżdża przez zapyziałe miasteczko w Karolinie Północnej, gdy nagle psuje mu się samochód. Zmuszony czekać dwa dni na naprawę, zachodzi do salonu tajemniczej tatuażystki. Zachwycony jej kunsztem, postanawia zrobić sobie tatuaż, który „najmniej mu się podoba”. Nie ma pojęcia, że tym samym zyskał moc przemieszczania się między równoległymi rzeczywistościami. Od tej pory życie Grahama Pattersona rozszczepia się na trzy splatające się wersje jego biografii. Kłopot w tym, że wersje te zaczynają się z sobą mieszać…

 

Jonathan Carroll – Amerykanin od lat mieszkający w Wiedniu – jest autorem tak głośnych powieści, jak m.in.  Kraina Chichów, Dziecko na niebie, Kości Księżyca, zbiorów opowiadań, scenariuszy filmowych oraz opublikowanego w formie książkowej bloga Oko dnia – REBIS jest jego jedynym polskim wydawcą.

 

Maciej Stuhr

w rozmowie z Beatą Nowicka

Stuhrmówka

A imię jego czterdzieści i cztery

ISBN 978-83-8062-614-0

Seria X-Varia

Premiera: 15 października 2019

 

 

 

STUHRMÓWKA czyli 100% Stuhra w… książce

 

Maciej Stuhr w rozmowie z Beatą Nowicką wspomina rodzinny dom, czasy studenckie i początki kariery. Opowiada o kulisach pracy na estradzie, w filmie i teatrze. O pułapkach, jakie niesie za sobą znane nazwisko oraz popularność. O przekonaniach i wartościach.

Sporo w tej publikacji wybornego poczucia humoru, dystansu do siebie i wrażliwości.

Stuhrmówka. A imię jego czterdzieści i cztery to wydanie poszerzone o rozmowy tyczące ostatnich czterech lat, podczas których wiele się zmieniło. Maciej Stuhr ponownie się ożenił, po raz drugi został ojcem, zagrał wiele ciekawych ról, zrobił doktorat i stał się solą w oku partii rządzącej.

 

 

Jest mieszanką odpowiedzialnego mężczyzny i małego, wrażliwego chłopca.
Maja Ostaszewska

Jego ojciec chrzestny Jan Nowicki opowiadał mi, że był brzydkim dzieckiem. Z reakcji moich licznych koleżanek na Macieja dziś wysnuwam wniosek, że mu to przeszło.
Kuba Wojewódzki

 

Profesor Bohdan Korzeniewski, wybitna postać polskiego teatru, na pytanie studenta, czy aktor powinien być inteligentny, odparł, że może być, ale nie powinno mu to przeszkadzać… Maćkowi Stuhrowi inteligencja nie przeszkadza być doskonałym aktorem, ale też nie ogranicza go do wykonawstwa. Maciek jest wrażliwym obserwatorem życia – dyskretnie szyderczym, ale też lirycznym i wyrozumiałym.

Marek Kondrat

 

 

Katarzyna Miller, Monika Pawluczuk

Być kobietą i nie zwariować

ISBN 978-83-8062-619-5

Seria Poradniki psychologiczne

Premiera: 15 października 2019

 

 

Dwanaście kobiet w różnym wieku i w różnych sytuacjach życiowych (singielki, mężatki, rozwódki) spotyka się na kilkudniowej terapii, aby ulepszyć swoje życie. Stopniowo wychodzą na jak ich problemy. Kobiety docierają do ukrytych przyczyny złego samopoczucia. Zaczynają inaczej oceniać siebie i widzą przed sobą nowe możliwości.

Katarzyna Miller jako terapeutka daleka jest od wygłaszania prawd absolutnych. Wie, że każda kobieta jest inna. Nie nakłania do wywrócenia życia do góry nogami, ale pomaga odnaleźć wewnętrzną siłę, by ze spokojem stawić czoła światu.

 

KATARZYNA MILLER Najsłynniejsza polska psycholożka. Charyzmatyczna, dowcipna i pogodna, ale też szczera do bólu.

Psychoterapeutka z kilkudziesięcioletnią praktyką w zakresie terapii indywidualnej, małżeńskiej i grupowej. Wykładowczyni na licznych warsztatach rozwojowych dla kobiet.

Autorka i współautorka wielu bestsellerowych poradników, m.in. Chcę być kochana tak jak chcę, Bajki rozebrane.

MONIKA PAWLUCZUK – dziennikarka i reżyserka autorka kilkunastu cykli telewizyjnych i radiowych oraz kilku filmów dokumentalnych, pracuje z kobietami jako coach i trener rozwoju osobistego.

 

Katarzyna Miller, Andrzej Gryżewski

Być parą i nie zwariować

ISBN 978-83-8062-542-6

Seria Poradniki psychologiczne

Premiera: 15 października 2019

 

 

JAK BYĆ PARĄ I NIE ZWARIOWAĆ?

 

Większość ludzi postrzega udany związek jako jeden z filarów szczęśliwego życia. Jednak życie we dwoje, mimo że wymarzone, niesie ze sobą dziesiątki problemów i dylematów.

Jak pogodzić pragnienia, nawyki i życiowe cele dwóch osób? W jaki sposób pielęgnować swoją indywidualność, tworząc jednocześnie szczęśliwą parę? Czy namiętność może trwać wiele lat? Jak radzić sobie we dwoje z codziennymi problemami? Czy zdrada zawsze oznacza koniec związku?

Dwoje cenionych terapeutów – psycholożka Katarzyna Miller i seksuolog Andrzej Gryżewski – w książce Jak być parą i nie zwariować? zmierzy się nie tylko z tymi, ale również z wieloma innymi najczęściej występującymi w związkach problemami i spróbuje znaleźć najlepszy sposób, by je rozwiązać.

 

KATARZYNA MILLER najsłynniejsza polska psycholożka. Charyzmatyczna, dowcipna i pogodna, ale też szczera do bólu. Psychoterapeutka z kilkudziesięcioletnią praktyką w zakresie terapii indywidualnej, małżeńskiej i grupowej. Wykładowczyni na licznych warsztatach rozwojowych dla kobiet. Autorka i współautorka wielu bestsellerowych poradników, m.in. Chcę być kochana tak jak chcę, Bajki rozebrane.

 

ANDRZEJ GRYŻEWSKI seksuolog, psycholog, psychoterapeuta. Wieloletni współpracownik prof. dr. hab. Z. Lwa-Starowicza w Instytucie Seksuologii. Członek Polskiego Towarzystwa Seksuologicznego i Polskiego Towarzystwa Terapii Poznawczej i Behawioralnej. Ekspert w wielu audycjach i programach poświęconych seksualności. Regularnie gości na łamach czasopism, m.in. „Wysokich Obcasów”, „Logo” oraz „Zwierciadła”. Autor i współautor książek, m.in. bestsellerowej Sztuki obsługi penisa. O seksualności ludzkiej wie (prawie) wszystko…

 

 

David Weber

Nieprzejednana Honor

Przełożył Radosław Kot

ISBN 978-83-8062-528-0

Seria S-F

Premiera: 15 października 2019

Honor zwykła kończyć to, co zaczęła.

Liga Solarna jest potęgą. Przez wieki reprezentowała dziedzictwo ludzkości i była przewodnikiem dla Diaspory. Mandaryni rządzący obecnie Ligą nie przypominają jednak jej założycieli, słyną z korupcji i gwałtowności. I zdecydowali, że Gwiezdne Imperium Manticore ma zostać zniszczone.

Honor Harrington nosi mundur Royal Manticoran Navy już od pół wieku. Mało kto zna wojnę tak jak ona i mało kto stracił w walkach tylu bliskich i przyjaciół. Mimo to Honor nawołuje do umiarkowania. Nie chce wojny, w której nieuchronnie zginą cywile.

Niestety władze Ligi przyjmują strategię, która pozwala nawet na jawne popełnianie zbrodni wojennych.

Honor nie ma wyboru: wyrusza przeciwko Lidze Solarnej i nie ma siły, która byłaby zdolna ją powstrzymać.

 

David Weber, literacki fenomen XXI wieku, autor militarnej SF i popularnych na całym świecie cykli „Honor Harrington”, „Starfire” i „Schronienie”. Dwadzieścia dziewięć tytułów Webera trafiło na listę bestsellerów „New York Timesa”, a łączny nakład jego książek przekroczył już 8 milionów egzemplarzy.

 

 

Amos Oz

Z czego powstaje jabłko?

ISBN 978-83-8062-496-2

Seria Mistrzowie literatury

Premiera: 22 października 2019

 

Sześć rozmów o pisaniu i  miłości, poczuciu winy i innych rozkoszach

 

Z czego powstaje jabłko? to zbiór rozmów Amosa Oza i Sziry Chadad, która redagowała hebrajskie wydania dwóch ostatnich książek pisarza. Wspólna praca stała się to dla nich okazją do długich, szczerych rozmów o życiu, literaturze i polityce. Prezentowane tu wywiady to dialog między mężczyzną i kobietą, przedstawicielami dwóch różnych pokoleń, którzy rozmawiają o dojrzewaniu i rodzicielstwie, o relacjach między płciami, o seksie i erotyce, o przemianach społecznych, których świadkiem był Oz w ciągu swojego życia. Z rozmów tych dowiadujemy się też, co popychało pisarza do snucia opowieści, jak przebiegał proces ich tworzenia i jak autor przyjmował reakcje czytelników i krytyków na swoją twórczość. W tych żywych, swobodnych, przyjacielskich rozmowach Chadad i Oz nieraz wspólnie się śmieją, kiedy indziej zaś zdecydowanie z sobą polemizują.

 

Amos Oz (1939-2018), prozaik, eseista i publicysta, najpoczytniejszy na świecie pisarz izraelski. Walczył w wojnie sześciodniowej i Jom Kipur, działał na rzecz pokoju między Izraelem a Palestyńczykami. Był laureatem wielu międzynarodowych nagród literackich, jego książki przełożono na 37 języków, wymieniano go także jako kandydata do literackiej Nagrody Nobla. Spośród bogatego dorobku Oza DW REBIS wydał m.in. Rymy życia i śmierci, Wśród swoich, Judasza, autobiograficzną Opowieść o miłości i mroku, którą w 2015 roku zekranizowała Natalie Portman, oraz zbiór esejów Do fanatyków. Trzy refleksje.

Szira Chadad jest absolwentką wydziału literatury na Columbia University i redaktorką książek. Oprócz ostatnich powieści Amosa Oza redagowała m.in. książki Zeruyi Shalev, Savyon Liebrecht czy Drora Mishaniego. We współpracy z tym ostatnim stworzyła scenariusz serialu Wisdom of the Crowd, do którego prawa zakupiły NBS i Universal Studios.

 

 

Edward Brooke-Hitching

Atlas nieba

Najwspanialsze mapy, mity i odkrycia we wszechświecie

ISBN 978-83-8062-551-8

Seria X-Varia

Premiera: 22 października 2019

 

 

Piękna jak nocne niebo książka, która odkrywa tajemnice wszechświata!

 

Oto niebo w postaci, w jakiej nigdy przedtem go nie przedstawiano: królestwo gwiazd i planet, lecz również bogów, demonów, płanetników, podniebnych żeglarzy, średniowiecznych kosmitów, mitycznych stworzeń i grasujących duchów.

Po ogromnym światowym sukcesie Atlasu lądów niebyłych (REBIS 2017) i Złotego atlasu (REBIS 2018) nadszedł czas na najpiękniejsze opowieści i mapy, jakie powstały z dążenia ludzkości do poznania firmamentu niebieskiego.

 

Edward Brooke-Hitching – członek Królewskiego Towarzystwa Geograficznego, niepoprawny mapofil, jest też scenarzystą popularnej audycji telewizyjnej „QI” nadawanej przez BBC.

 

Tagi: Rebis