#cojaczytam? – konkurs rusza już w poniedziałek!

#cojaczytam? – konkurs rusza już w poniedziałek!

Przegląd

Fundacja Nowoczesna Polska zaprasza do wzięcia udziału w II edycji konkursu na zaplanowanie i przeprowadzenie kampanii promującej czytelnictwo w szkole, bibliotece lub w innym miejscu. Należy przekonać innych, że czytanie to nie tylko nieprzyjemny obowiązek, ale także fajna zabawa.

Dopuszczalne są różnorodne metody i sposoby realizacji pomysłu – mogą to być podkasty, memy i inne działania w mediach społecznościowych, filmiki zamieszczane na Youtube lub opublikowane w innych serwisach, plakaty, flashmoby, przedstawienia, ulotki, konkursy. Kampania musi być promowana w serwisach społecznościowych (np. Facebook, Instagram, Twitter, Snapchat i inne), a w publikowanych postach na jej temat należy używać używać dwóch hasztagów: #cojaczytam i #wolnelektury. W trakcie tworzenia i przeprowadzania kampanii trzeba pamiętać o przygotowaniu dokumentacji (np. zdjęcia, opisy, linki do postów w serwisach społecznościowych, filmiki, podkasty i inne materiały), którą następnie musicie nam przesłać wraz ze zgłoszeniem konkursowym.

Zgłoszone kampanie zostaną ocenione przez Jury, a twórcom dwóch najlepszych przyznane zostaną wartościowe nagrody rzeczowe!

Uczestnikami konkursu mogą być uczniowie jednej placówki oświatowej lub czytelnicy tej samej biblioteki publicznej w wieku do 19 lat zebrani w zespoły składające się z 3 do 5 osób. Opiekunem zespołu może być nauczyciel lub bibliotekarz. UWAGA! To Opiekun dokonuje zgłoszenia zespołu oraz przesyła dokumentację kampanii za pośrednictwem formularza. Jeden Opiekun może zgłosić dowolną liczbę zespołów do konkursu, ale każdy Uczestnik może być członkiem tylko jednego zespołu.

Konkurs rozpoczyna się 16 września 2019 roku – od tego dnia Opiekunowie mogą zgłaszać uczestników oraz przesyłać dokumentację przeprowadzonej kampanii. Termin zgłaszania prac konkursowych upływa 16 listopada 2019 roku. Następnie wszystkie zgłoszenia spełniające wymogi Regulaminu konkursu zostaną ocenione przez Jury, które wyłoni zwycięzców w dwóch grupach wiekowych: uczniowie w wieku 9-14 lat, uczniowie w wieku 15-19.

 

Szczegółowe informacje oraz formularz zgłoszeniowy TUTAJ

 

Kategorie: Wydarzenia